MojAndroid

Aktualizácie Android zariadení často sprevádzajú technické problémy a občas obsahujú kritické chyb. To je aj prípad Android One smartfónu Xiaomi Mi A2 Lite, ktorého aktualizáciu na Android 10 sme vám minulý mesiac neodporúčali. Ľudia sa totiž sťažovali, že im po aktualizácii telefón vôbec nefungoval. Xiaomi tak aktualizáciu stoplo a teraz ju podľa portálu AndroidPolice po oprave opätovne spúšťa.

Xiaomi Mi A2 Lite Android 10

O dostupnosti aktualizácie informujú majitelia Xiaomi Mi A2 Lite na sociálnych sieťach Reddit a Twitter. Taktiež nám píšu aj naši čitatelia.

Minulý týždeň otestoval výrobca opravenú aktualizáciu na limitovanom počte používateľov a tento týždeň ju uvoľnil globálne. Jej číselné označenie je v11.0.4.0.QDLMIXM a mala by byť dostupná formou OTA v nastaveniach vášho smartfónu. Okrem nových funkcií Androidu 10, ako je tmavý režim a lepšia kontrola lokalizačných povolení, nahrádza aplikáciu FM rádia od Xiaomi riešením od Qualcommu.

Xiaomi Mi A2 Lite neodporúčame aktualizovať na Android 10. Môžete ho znefunkčniť

10.3.2020

Len včera sme informovali o dostupnosti aktualizácie Xiaomi Mi A2 Lite na najnovší Android 10. Aktualizovať však momentálne neodporúčame. Ľudia sa sťažujú, že im po aktualizácii telefón vôbec nefunguje. Informoval o tom portál Android Police.

Neplatí so samozrejme pre všetkých. Nájdu sa aj takí, ktorí po spomínanej aktualizácii nemajú žiadny problém. Ak ste už aktualizovali a problém sa prejavil aj u vás, môže pomôcť tento návod. Odporúčame ho vyskúšať len tým skúsenejším.

Xiaomi pokračuje v aktualizáciách na Android 10 modelom Mi A2 Lite

9.3.2020

Spoločnosť Xiaomi je tento rok veľmi aktívna v aktualizáciách svojich smartfónov na systém Android 10. Netýka sa to len modelov, ktoré nesú jej oficiálne logo, ale aj zariadení jej samostatných značiek.

Príkladom je smartfón Redmi Note 7 Pro alebo legendárny Pocophone F1 z roku 2018. Podľa portálu GSMarena je ďalším prírastkom k aktualizovaným smartfónom Xiaomi Mi A2 Lite.

Xiaomi Mi A2 Lite Android 10

Ide v stopách vyššieho súrodenca

Model Xiaomi Mi A2 Lite bol vydaný pred dvoma rokmi spoločne s ďalším Android One smartfónom Xiaomi Mi A2. Ten bol tiež nedávno aktualizovaný na systém Android 10. Xiaomi Mi A2 Lite ponúkal oproti vyššiemu modelu slabšie parametre.

Podľa duálneho 12-megapixelového fotoaparátu a batérie s kapacitou 4000 mAh bolo zrejmé, že išlo o premenovaný model Redmi 6 Pro bez nadstavby MIUI. Predinštalovaný Android 8.1 Oreo bez úprav bol neskôr aktualizovaný na verziu Android 9.0 Pie. Po dvoch rokoch je na rade stabilná verzia Android 10.

Nová verzia systému a nová aplikácia pre FM rádio

Android 10 je pre Xiaomi Mi A2 Lite distribuovaný formou OTA. Číselné označenie aktualizácie je V11.0.2.0.QDLMIXM a dostupná by mala byť celosvetovo. Používateľovi prinesie viacero nových funkcií, ako tmavý režim naprieč celým systémom, nové navigačné gestá a lepšie možnosti udeľovania povolení aplikáciam.

Zabudované FM rádio, ktoré pôvodne využívalo aplikáciu od Xiaomi, teraz spustíte cez softvérové riešenie od spoločnosti Qualcomm. Pred aktualizáciou sa uistíte, že máte batériu nabitú aspoň na 70 %. V diskusii pod článkom sa potom môžete podeliť o dojmy z nového systému.

Náš tip
Lenovo Legion: Pripravovaný herný smartfón s prelomovým chladením
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+