MojAndroid

Lenovo sa podľa najnovších informácií od internetového portálu GSMarena chystá uviesť svoj prvý herný smartfón z odvetvia Lenovo Legion. Okrem potvrdeného čipsetu zariadenia taktiež poznáme o prelomovom chladení mobilného telefónu to, že bude skutočne inovatívne.

Vysoký počet bodov v AnTuTu

Je definitívne potvrdené, že v Lenovo Legion phone (pomenovanie telefónu bude koniec koncov zrejme iné) sa má nachádzať špičkový procesor Snapdragon 865. Model má mať až taký výkon pod kapotou, že sa hovorí o výsledku 600 000 bodov v benchmarku AnTuTu.

Poriadny výkon samozrejme potrebuje aj poriadne chladenie. To aj vzhľadom na fakt, že sa bude v rukách vášnivých hráčov hier poriadne zahrievať. Informácie o tejto “prelomovej” technológii zatiaľ nemáme. Všetko sa pravdepodobne dozvieme až po oficiálnom predstavení.

lenovo legion phone snapdragon 865

Chladná konštrukcia, chladná myseľ

Spomínané inovatívne chladenie potom zabezpečí ešte lepší zážitok z hrania. To z pohľadu nielen na pohodlie rúk, ale aj na obmedzovanie vo výkone. Väčšina používateľov predsa vie, že vyššie teploty nerobia komponentom dobre.

Herný smartfón na obrázku: ASUS ROG Phone (prvá generácia)

Vzhľadom na to, že čínske Lenovo má svoje pevné miesto v segmente herných počítačov a notebookov, sme veľmi zvedaví, či sa mu podarí presadiť aj vo výrobe smartfónov, určených prednostne na graficky náročné operácie, ako hranie hier. Kúpili by ste si nejaký ten herný “zázrak”, ktorý Lenovo vraj chystá? Alebo máte radšej klasické dnešné štýlovky?

Náš tip
Lenovo M10 FHD REL: Nový Android tablet, ktorý neprekvapí

9.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+