MojAndroid

Zariadenia z programu Android One sú obľúbené pre záruku najrýchlejších aktualizácií operačného systému. Xiaomi tento rok predstavilo až dva modely, ktoré spadajú do tohto projektu. Slabší, alebo lepšie povedané menej vybavený model, Xiaomi Mi A2 Lite teraz dostáva aktualizáciu na Android 9.0 Pie aj u nás.

Po vzore staršieho a aj väčšieho brata

Okolo Android One modelov od Xiaomi sa za posledné týždne viedla menšia diskusia. Prísľub rýchlej aktualizácie sa javil ako nesplnený a mnohí používatelia začali byť nespokojní. Utíšila ich až nedávna správa o tom, že Xiaomi Mi A2 aktualizáciu nakoniec dostáva. Tak sa čakalo už len na moment, keď budú uspokojení aj majitelia menšieho Mi A2 Lite. Ten moment prišiel teraz, niečo ako oneskorený vianočný darček. Od nášho čitateľa sme dostali podnet a screenshot ukazujúci, že ide o stabilný Android Pie.

Screenshot popisu balíčku s aktualizáciou na Android 9.0 Pie pre Xiaomi Mi A2 Lite
Screenshot popisu balíčku s aktualizáciou na Android 9.0 Pie pre Xiaomi Mi A2 Lite

Nielen najnovší Android

Ak si pozornejšie preštudujete popis toho, čo aktualizácia obsahuje, všimnete si napríklad aj príchod podpory FM rádia. Gestá a odporúčané aplikácie na základe vašej aktivity sú taktiež nové. Zoznam dopĺňa vylepšenie jasu displeja a predĺženie výdrže batérie. Fungovať budú na základe vašej aktivity na smartfóne.

Dostali ste Android 9.0 Pie aj na vaše Xiaomi Mi A2 Lite? Ak áno, dajte nám o tom vedieť v diskusii pod týmto článkom. Ak nie, stačí už len čakať, vianočný darček od výrobcu sa len omeškal.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi Mi A2 Lite začína pomaly dostávať aktualizáciu na Android 9.0 Pie

Náš tip
Xiaomi Mi A2 dostáva stabilný Android 9.0 Pie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+