MojAndroid

Keďže Xiaomi Mi A2 Lite ja zaradený do programu Android One, mnohí jeho používatelia očakávajú bleskurýchle a pravidelné aktualizácie Androidu. Lepšie vybavený variant od “Lite” verzie Xiaomi Mi A2 už aktualizáciu s Androidom 9.0 Pie obdržal, tak je trošku zvláštne, ba na druhú stranu aj pochopiteľné, že “Lite” verzia dostáva aktualizáciu o čosi neskôr. Taktiež na update čaká aj stále veľmi obľúbený Xiaomi Mi A1.

Lite verzia s najnovším Androidom

Stabilná verzia Androidu 9.0 Pie pre toto zariadenie je už oficiálne dostupná v niektorých zariadeniach. Update sa rozširuje postupne, takže môže chvíľku trvať, kým príde aj do vášho kusu. Screenshot uvedený nižšie je od jedného poľského používateľa, takže je možné, že na Slovensku sa taktiež nájdu ľudia, ktorí update už obdržali. Aktualizácia je veľká približne 1 GB a prináša podporu FM rádia, adaptívnu batériu a adaptívny jas, tiež je po novom dostupná aj možnosť s odporúčanými aplikáciami a všetky základné funkcie najnovšej verzie systému Android. Ako bonus nechýba ani bezpečnostná záplata platná k 5. novembru 2018.

Ak ste jedným z tých, ktorí aktualizáciu už obdržali, neváhajte a napíšte nám to dolu do komentárov!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi Mi A2 dostáva stabilný Android 9.0 Pie
Náš tip
Aplikácia Digital Wellbeing je vo finálnej verzii prístupná pre Pixely a Android One zariadenia
Náš tip
Xiaomi Mi Max 3 dostáva aktualizáciu na Android 9.0 Pie s MIUI 10 v8.1.1.26 beta
29.11.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • erik

  “Modely Xiaomi Mi A1 a lepšie vybavený variant od „Lite“ verzie Xiaomi Mi A2 už aktualizáciu s Androidom 9.0 Pie obdržali” – Xiaomi Mi A1 aktualizaciu na 9.0 predsa este neobdrzal a cela komunita je z toho nahnevana. :-/

 • Marian Olajos

  Mne ešte stále neprišlo nič. Mám Mi A2 Lite, nevie niekto , kedy už bude?

 • Jan Pardavý

  Akurat som nainštaloval verziu Pie 9. Užasné !!! ——————————– Neviem sa pripojiť na
  Wifi a FR radio aplikaciu system ukazuje ale ikona nie je žiadna. Zaťiaľ
  tolko. PS: Začínajú mi všetky updaty LIEZT na nervy ! Každou inováciou
  je to horšie a horšie. VO VŠETKOM, aj posraty Windows, zlatý W 7 !!!

  • Jan Pardavý

   Prehodila sa MAC adresa – preto ta WiFi, FM radio som už našiel. Niečo je lepšie niečo horšie ako v 8.1 čo bola doteraz

 • Ľubo

  Aktualizácia z Android 8.1 na Android 9 pre mňa priniesla jednu dôležitú vec, a to správne zobrazovanie Google máp po spárovaní s mojim autom Opel cez aplikáciu Android Auto. Keďže display Xiaomi A2 Lite je v pomere 19:9 a display v aute je 4:3, zobrazovali sa mi v aute čierne vodorovné pásy v hornej a dolnej časti, podobné ako u širokouhlých filmov na starých televízoroch. Taktiež nesprávne reagovali klávesy na dotykovej obrazovke v aute. Po aktualizácii telefónu na Android 9 už to šľape ako má, zobrazenie máp v aute je na celý display a správne reaguje aj dotyková klávesnica.

+