MojAndroid

Majiteľov vlajkového smartfónu Xiaomi 11T Pro určite poteší správa, že spoločnosť Xiaomi spustila pre tento model aktualizáciu na systém Android 13. Podľa portálu Xiaomiui je súčasťou aj nadstavba MIUI 14.

Aktualizované 17.1.2023: Aktualizácia už dorazila aj na Slovensko

Čitateľ Braňo nás informoval o tom, že spomínanú aktualizáciu na Android 13 a nadstavbu MIUI 14 už dostal aj jeho Xiaomi 11T Pro. Jej veľkosť je 4,5 GB, takže na stiahnutie odporúčame využiť Wi-Fi pripojenie. Pokiaľ teda nemáte dostatočne veľký dátový balík u operátora a spomínané 4 GB vám nebudú chýbať.

xiaomi 11T Pro miui 14
Xiaomi 11T Pro MIUI 14 aktualizácia | Zdroj: čitateľ Braňo

Nový systém a nadstavba prinášajú množstvo vylepšení

Xiaomi 11T Pro bol predstavený v roku 2021. Využíval nadstavbu MIUI 12.5 postavenú na Androide 11. Neskôr dostal aktualizáciu na systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13. Teraz zariadenie získava druhú systémovú aktualizáciu Androidu a nadstavby MIUI. Číslo firmvéru aktualizácie je V14.0.3.0.TKDEUXM a jej súčasťou je decembrová bezpečnostná záplata.

Xiaomi 11T Pro menu
Xiaomi 11T Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nová nadstavba MIUI 14 využíva menej operačnej pamäte, čím by mal byť smartfón rýchlejší a plynulejšie reagovať na príkazy používateľa. Zlepšilo sa aj vyhľadávanie v nastaveniach, ktoré ponúka históriu vyhľadávania a výsledky podľa kategórií. Zlepšila sa aj personalizácia zariadenia. Napríklad priečinky na domovskej obrazovke zvýrazňujú aplikácie, ktoré najviac využívate.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky notifikáciou. Ak sa tak nestane, tak si jej dostupnosť môžete overiť aj manuálne v Nastaveniach alebo nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa však uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Odporúčame byť tiež pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti, aby ste ušetrili svoje mobilné dáta.

Aktualizácie u konkurencie

Spoločnosť Samsung nedávno aktualizovala na Android 13 tablet Samsung Galaxy Tab A8. Výrobca OPPO zverejnil plán aktualizácií na Android 13 spolu s grafickým rozhraním ColorOS 13. Realme aktualizuje na najnovší operačný systém Android 13 niekoľko modelov. Na záver spomenieme, že poznáme zoznam Motorola smartfónov, ktorých majitelia sa môžu tešiť na príchod veľkej softvérovej aktualizácie.

Náš tip
Deepfake sa často využíva na kyberšikanu. Čína zavádza nové regulácie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+