MojAndroid

Najnovšia verzia systému  Android 13 prináša nový spôsob prepínania prehrávaného zvuku medzi pripojenými bezdrôtovými reproduktormi. Využíva k tomu nový widget na uzamknutej obrazovke a aktualizované upozornenia. Spoločnosť Google o tom informovala na svojom blogu.

Nový spôsob prepínania reproduktorov využijete pri počúvaní služieb YouTube Music a Spotify

V súčasnosti táto možnosť funguje len pre aplikácie YouTube a YouTube Music. Spoločnosť Google a služba Spotify však oznámili, že spolupracujú na tom, aby tento spôsob prepínania fungoval aj pre zariadenia Spotify Connect. Zjednoduší sa tým prepínanie pri presúvaní sa medzi rôznymi lokáciami s rôznymi reproduktormi.

Prepínanie reproduktorov Spotify Connect z uzavretej obrazovky | Zdroj: blog.google.com

Príkladom je táto situácia. Predstavte si, že začnete vo svojom aute počúvať podcast v službe Spotify. Keď dorazíte do cieľa a vystúpite z auta, zobrazí sa upozornenie, ktoré vám umožní rýchlo prepnúť na počúvanie pomocou slúchadiel. Keď potom dojdete domov do svojej domácnosti, znova sa zobrazí rovnaké upozornenie s ponukou prepnúť prehrávanie na domáci smart reproduktor alebo smart televízor.

Funkcia prepínania sa opiera o trojvrstvovú technológiu rozpoznávania

Spoločnosť Google uviedla, že funkcia využíva trojvrstvovú technológiu, ktorá rozpoznáva vašu blízkosť k inému zariadeniu a kontext v tom, ako ho používate. Prvá vrstva rozpozná, ktoré zariadenia sa nachádzajú vo vašej blízkosti,. Využíva k tomu bezdrôtové technológie, ako je Bluetooth Low Energy, Wi-Fi a ultraširoké pásmo (UWB).

Druhou vrstvou je analýza zariadení v okolí a kontextové funkcie, ktoré identifikujú, ktoré zariadenie by ste mohli chcieť použiť na základe vašej aktuálnej aktivity. Posledná tretia vrstva chápe a upravuje akcie na základe toho, ako interagujete so svojimi zariadeniami s inteligenciou medzi zariadeniami. Novú technológiu predstavila spoločnosť Google na prebiehajúcom veľtrhu CES 2023 v Las Vegas.

Náš tip
Navigácia v Google Mapách pre Wear OS už funguje aj bez pripojeného smartfónu

 

8.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+