MojAndroid

Spoločnosť Samsung pokračuje v aktualizáciách svojich zariadení na systém Android 13. Tým najnovším je tablet Samsung Galaxy Tab A8. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia pre Samsung Galaxy Tab A8 je v Európe dostupná zatiaľ pre Wi-Fi model

Aktualizácia na Android 13 je momentálne dostupná v Európe len pre Wi-Fi verziu tabletu, zatiaľ čo  LTE získava aktualizáciu na desiatkach mimoeurópskych trhoch vrátane Indie. V ďalších dňoch by ju mala LTE verzia obdržať aj v Európe.  Aktualizácia pre Wi-Fi verziu Galaxy Tab A8 v Európe má označenie firmvéru X200XXU1CVL5. .Aktualizácia LTE modelu v Európe by mala mať označenie firmvéru X205XXU1CVL6.

Samsung Galaxy Tab A8
Samsung Galaxy Tab A8 | Zdroj: Samsung.com

Aktualizácia je dostupná na desiatkach európskych trhoch po celom kontinente vrátane Slovenska a Českej republiky. Spolu so systémom Android 13 obsahuje aj nadstavbu One UI 5.0. Používatelia Galaxy Tab A8 by tak mali získať lepšie funkcie pre multitasking prostredníctvom nových gest s viacerými oknami. Rovnako aj nový panelu úloh by mal prispieť k lepšiemu multitaskingu a zlepšiť pracovnú činnosť na tabletu.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky pomocou notifikácie. Pokiaľ by sa tak dlhšie nedialo, tak si ju môžete vyhľadať v sekcii Nastavenia – > Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Upozorňujeme, aby ste sa pred inštaláciou ubezpečili, že máte batériu smartfónu nabitú na 70 % jej kapacity a ste pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

 

Aktualizácie u konkurencie

Výrobca OPPO zverejnil plán aktualizácií na Android 13 spolu s grafickým rozhraním ColorOS 13. Realme aktualizuje na najnovší operačný systém Android 13 niekoľko modelov. Poznáme listinu Xiaomi zariadení, ktoré už neodstanú aktualizáciu na MIUI 14. Nachádza sa medzi nimi aj to vaše? Na Nothing Phone (1) konečne príde Android 13. Na záver spomenieme, že poznáme zoznam Motorola smartfónov, ktorých majitelia sa môžu tešiť na príchod veľkej softvérovej aktualizácie.

Náš tip
Qualcomm predstavil satelitnú službu Snapdragon Satellite pre Android smartfóny
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+