MojAndroid

Dospievajúca mládež v štáte Iowa nie je moc nadšená z najnovších správ. Americký štát totiž podal žalobu na aplikáciu TikTok. Podľa názoru štátu by sa veková hranica mala jednoznačne navýšiť, pretože používanie aplikácie nie je vhodné pre nízku vekovú kategóriu. Momentálne je prístup do tejto aplikácie ohraničený vekom 12+. V blízkej budúcnosti by sa to ale malo podľa všetkého zmeniť, informuje Phonearena.

Najväčším potencionálnym problémom je výskyt sexuálneho obsahu, drog, alkoholu, vulgarizmov a iných nevhodných materiálov v aplikácii, ktorá je dostupná a denne navštevovaná maloletými. Z dôvodu vyskytovania sa zmieňovaného obsahu, štát Iowa žaluje TikTok kvôli umožňovaniu prístupu mladým používateľom k nebezpečnému obsahu. Upozorňuje aj na nevhodné hodnotenie aplikácie v Apple App Store, ktoré ju odporúča deťom od 12 rokov. Navrhujú aby bol obsah na populárnej sieti TikTok ohraničený vekom 17+. Zástupcom štátu sa nepozdávajú ani značky T (ako Teen – dospievajúci), ktoré sú pri zmieňovanej aplikácií v Google Play Store a Microsoft Store.

TikTok
logo TikToku | Zdroj: Phonearena

Deti a nebezpečný obsah

TikTok udržiava rodičov v nevedomosti. Rodičia nemajú poňatia, čo všetko môžu ich deti vidieť pri prechádzaní aplikácie. Vystavujú svoje malé deti grafickým materiálom, ako je sexuálny obsah, sebapoškodzovanie, nelegálne užívanie drog a horšie. Je čas, aby sa začala táto téma riešiť a brať vážne.

Iowa vykonal vyšetrovanie ohľadom tejto aplikácie. Už 13 ročný používatelia sa vedia ľahko dostať k receptom na alkoholické nápoje, rady a tipy ohľadom užívania marihuany, hudbe s vulgárnymi textami, videám propagujúcim poruchy stravovania, samovraždy a rôzne sebapoškodzovanie. TikTok umožňuje zapnúť obmedzený režim na blokovanie obsahu, ktorý nie je určený pre určitu skupinu používateľov alebo vekovú kategóriu. Podľa žalobcu tento režim nefunguje. Na konečný výsledok súdneho sporu si budeme musieť ešte počkať.

Náš tip
EÚ tlačí na Apple. Musia spraviť ďalšie zmeny na iPhonoch?

24.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+