MojAndroid

Okolo sociálnej siete TikTok sa toho v poslednom čase hovorí veľa. Hlavným dôvodom je bezpečnosť používateľov, pretože existujú vážne obavy z ich sledovania. Z tohto dôvodu boli už v niektorých krajinách zavedené nové pravidlá, ktoré sa týkajú jej používania.

Dánske Centrum pre kybernetickú bezpečnosť radí nepoužívať TikTok kvôli hrozbe špionáže. V tomto prípade je to zatiaľ len ako odporúčanie pre poslancov a vládnych zamestnancov. Zamestnanci Európskej komisie majú pravidlá ešte prísnejšie.

Tí majú úplne zakázané používať aplikáciu na smartfónoch, ktoré slúžia na pracovné účely. Či už ide o firemné telefóny, ale aj súkromné, pokiaľ v nich majú nainštalované aplikácie, ktoré súvisia s prácou. A rovnaké je to aj v USA, ktoré boli prvou krajinou, kde vládni zamestnanci nemôžu vo svojich zariadeniach používať TikTok.

Úplný zákaz TikToku?

A nový návrh zákona sa týka práve USA, Washington tento návrh už podporil. Ak by prešiel finálnym schválením, znamenalo by to úplný zákaz TikToku v USA, a to v akomkoľvek zariadení. Na tému upozornil Theguardian. Pripomíname, že túto sociálnu sieť používa viac ako 100 miliónov Američanov.

Nejde však len o TikTok, návrh zahŕňa čínske technológie celkovo. V konečnom dôsledku by išlo o podobné rozhodnutie, aké USA schváli v kauze s ďalšou čínskou spoločnosťou – Huawei. Návrh zákona by dal právomoc obmedziť až úplne zakázať TikTok a ďalšie čínske, ruské, severokórejské či iránske technológie.

Náš tip
Polícia SR upozorňuje na podvodné SMS správy v mene slovenských inštitúcií
8.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+