MojAndroid

Tínedžeri v dnešnej dobe doslova žijú sociálnymi sieťami, TikTok patrí medzi najobľúbenejšie. Častokrát tu trávia dlhé hodiny času sledovaním videí rôzneho druhu. A to rozhodne nie je dobre. TikTok prišiel s nápadom, ktorý by mohol tento problém vyriešiť. Téme sa venoval portál Theverge.

Nápad je jednoduchý. Používateľom, ktorí majú menej ako 18 rokov, bude limitovať denný čas strávenia v aplikácii na maximálne 60 minút. Na jednu stranu je toto rozhodnutie pozitívne, no nezabúdajme na fakt, že sociálne siete žijú práve z toho, aký čas na nich používatelia trávia.

Ďalšie aktuálne novinky o TikToku:

Po uplynutí 60 minút v aplikácii dostane používateľ, ktorý má menej ako 18 rokov, notifikáciu a bude musieť zadať heslo. Ak ho nezadá správne, aplikáciu v ten deň už nebude môcť používať. Funkcionalitu bude v konečnom dôsledku možné aj kompletne vypnúť.

Heslo budú musieť zadať používatelia, ale aj rodičia

Tínedžeri budú taktiež na týždennej báze dostávať informáciu o tom, koľko času strávili sledovaním videí na TikToku. Toto ale veľkou novinkou nie je, pretože podobné štatistiky sú k dispozícii už teraz.

Nový časový limit sa automaticky aktivuje aj pre deti mladšie ako 13 rokov. V tomto prípade bude na odblokovanie dlhšieho používania potrebný súhlas rodiča, ktorý zadá heslo. To zvýši maximálny možný čas strávený na sociálnej sieti o ďalších 30 minút. K dispozícii bude aj možnosť nastaviť si vlastné limity.

Náš tip
WhatsApp je nekompromisný. Ak používate tieto aplikácie, kompletne vám zruší účet
3.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+