MojAndroid

Nové beta verzie systémov Android 11 a iOS 14 prinesú smartfónom veľmi podobnú funkciu. Je to takzvané dvojité ťuknutie na zadnú stranu tela smartfónu, ktoré spustí hlasového asistenta, fotoaparát alebo prehrávač. Portál XDA-developers teraz upozornil na aplikáciu Tap, tap, ktorá prináša rovnakú funkciu na všetky Android smartfóny.

Nutný Android 7.0 a vyšší

Developer Kieron Quinn, ktorý je známy aj pod prezývkou Quinny899, vytvoril aplikáciu na základe funkcie v druhej developer verzii Androidu 11. V nej nesie funkcie kódové označenie  “Columbus”. Primárne je určená pre smartfóny Google Pixel a zatiaľ nie je známe, či bude funkčná aj na iných Android smartfónov. Vďaka aplikácii Tap, Tap ju ale môžu mať už dnes.

Aplikácia je momentálne dostupná vo verzii 0.3 a nemusí byť ešte úplne stabilná. Pre jej chod je nutné mať systém vo verzii Android 7.0 a vyššej respektíve zariadenie s čipsetom minimálne generácie ARMv8.

Aplikácia ponúka veľa možnosti prispôsobenia

Po nainštalovaní je nutné ešte aplikácii povoliť prístup Accessibility Service v nastaveniach smartfónu. Developer aplikácie použil pri vývoji rovnaký systém učenia rozpoznávania ťuknutia aký je používaný pri originálnej funkcii Androidu 11. To znamená, že si musíte ešte vybrať, či má metóda rozpoznávania vychádzať z modelu Google Pixel 3, Pixel 4 alebo Pixel 4 XL. Na Samsungu Galaxy Note 10 napríklad fungovalo najpresnejšie rozpoznávanie z Google Pixel 4. XDA-developers potvrdzujú funkčnosť aj na smartfónov OnePlus 7, Asus ROG Phone 3 alebo Huawei P40 Pro.

Následne si vyberiete zo zoznamu funkcií, ktoré z nich má dvojité ťuknutie vlastne spustiť. Na výber je napríklad spustenie fotoaparátu, hudby, asistenta, ovládacieho prvku systému, aplikácie alebo vytvorenie screenshotu. Vybranú funkciu jednoducho presuniete na vrchol tohto zoznamu ako prioritnú. V nastaveniach aplikácie si tiež môžete vybrať, pri akých situáciach má byť dvojité ťuknutie neaktívne. Napríklad pri zhasnutom, či rozsvietenom displeji, pri pripojení na nabíjačku alebo pri telefónnom hovore. Aplikáciu Tap, Tap si môžete stiahnuť v tomto vlákne XDA.

Náš tip
Google Pixel 4a oficiálne: Veľké cenové prekvapenie

 

4.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+