MojAndroid

Je známe vec, že internetový giganti ako Google, Microsoft alebo Facebook analyzujú vaše dáta pre presnejšie smerovanie reklamy. Spoločnosť Facebook ale minulý rok čelila škandálu s poskytovaním dát používateľov analytickej spoločnosti Cambridge Analytica, ktoré využila v predvolebnej prezidentskej kampani Donalda Trumpa.

O to trúfalejšie pôsobí aplikácia od tejto spoločnosti s názvom Study from Facebook, ktorá chce dospelým používateľom platiť, že Facebooku poskytnú svoje dáta.

Facebook chce používateľské dáta použiť na vylepšovanie svojich produktov. Tvrdí, že ich nezneužije na cielenú reklamu a ani nepredá tretím stranám. Nebude zbierať používateľské mena, hesla, fotky, videá alebo textové správy.

Čo chce teda zbierať?

Informácie o nainštalovaných aplikáciach, ako dlho denne ich používate, z ktorej krajiny ste, cez ako sieť sa pripájate, typ vášho zariadenia a názvy spustených aktivít v smartfóne. Zatiaľ nešpecifikovanú sumu za dáta vám bude Facebook posielať na váš PayPal účet. Z programu sa bude dať kedykoľvek vystúpiť. Study from Facebook bude zatiaľ dostupný v USA a neskôr by sa mal rozšíriť do ďalších krajín.

Verzia: 3.0.0.0.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.0.0.16
Aktuálna cena: Zdarma
15.6.2019
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+