MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi nedávno aktualizovala svoje staršie vlajkové smartfóny série Xiaomi Mi 11 a teraz spustila aktualizáciu na Android 13 aj na ich predchodcov. Podľa portálu GzmoChina prináša aktualizácia pre smartfóny Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro aj nadstavbu MIUI 14.

Aktualizácia bola oznámená na čínskej sociálnej sieti Weibo. Ako prvé by ju mali dostať čínskej verzie smartfónov a behom apríla by mala byť uvoľnená aj pre globálny trh.  Aktualizovali by mal byť aj model Xiaomi Mi 10 Lite. V jeho prípade však nie je potvrdené, či bude nadstavba MIUI 14 taktiež postavená na najnovšom systéme Android 13.

Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia by mala zlepšiť aj zabezpečenie všetkých troch smartfónov a obsahovať marcovú bezpečnostnú záplatu. Systém Android 13 im zase prinesie nové API rozhranie na konverziu textu, podporu pre technológiu Bluetooth Low Energy Audio a samozrejme množstvo zmien v používateľskom rozhraní.

Zoznam zmien v rámci nadstavby MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

Najaktívnejším výrobcom je Samsung. Niektoré staršie Samsungy napríklad nedávno dostali hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu. Novej verzie systému sa dočkal aj model strednej triedy OnePlus Nord CE. Spoločnosť OnePlus zároveň pred pár dňami prisľúbila až 4-ročnú softvérovú podporu pre tohtoročné vlajkové lode.

Náš tip
TikTok už dostal stopku aj v UK. Opäť z dôvodu obáv o bezpečnosť
17.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+