MojAndroid

Sony síce nepatrí medzi výrobcov, ktorí sú v aktualizovaní svojich modelov najaktívneší, no smartfóny tejto značky predsalen aktualizácie dostávajú. Začiatkom tohto roka dostali najnovší Android 12 najaktuálnejšie modely, čiže Xperia 1 III a Xperia 5 III.

Sony Xperia 1 II
Sony Xperia 1 II | Zdroj: Miroslav Schwamberg 

Začiatkom marca sa dočkala aj najdrahšia Xperia Pro-I spoločne s Xperiou 1 II a Xperiou 5 II. Toto všetko sú však buď aktuálne vlajkové modely, prípadne ich predchádzajúce verzie. Doteraz to vyzeralo tak, že Sony akosi zabudlo na strednú triedu.

V najnovšom príspevku na Instagrame výrobca informoval, že pripravuje aj ďalšiu vlnu aktualizácií, ktoré budú určené pre smartfóny strednej triedy. Konkrétne pre aktuálnu Xperiu 10 III a jej predchodcu, Xperiu 10 II.

Zdroj: Instagram/sonyxperia

Pre Xperiu 10 III pôjde o prvú veľkú aktualizáciu operačného systému, keďže na trh tento model prišiel s Androidom 11. Xperia 10 II bola aktualizovaná na Android 11 a teraz ju čaká druhá aktualizácia na najnovší Android 12.

Výrobca má v portfóliu aj odľahčenú verziu, Xperiu 10 III Lite. O aktualizácii tohto modelu sa však zatiaľ nezmienil.

Aktualizuje aj konkurencia

Na najnovší Android 12 už svoje vlajkové lode aj modely strednej triedy aktualizoval Samsung. Najnovší operačný systém dostal aj POCO X3 Pro či séria Xiaomi Mi 11. S aktualizáciami na Android 12 už začala aj Motorola.

Náš tip
Vrátia sa smartfóny s vymeniteľnými batériami? EÚ chystá niečo veľké
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+