MojAndroid

V poslednej dobe sa začali na slovenské telefónne čísla šíriť SMS správy, ktoré hovoria o predvolaní políciou na vyšetrovaciu stanicu. Ako by ste mali na túto správu reagovať? Informácie prináša facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Ide o podvod a SMS správa vás má zastrašiť

Asi vám už došlo, že polícia s vami nebude komunikovať prostredníctvom SMS správy. Je to očividný podvod. Ešte vtipnejšie je, že má ísť o rakúsku políciu a píše vám správy v slovenčine. V prípade, že by ste boli skutočne podozriví zo spáchania trestného činu a vyšetrovateľ by vás chcel predvolať, dostali by ste oficiálny list do schránky.

Aký je nebezpečný účel týchto správ? Podvodník chce na vás vykonať nátlak či časovú tieseň. Po ovplyvnení vášho myslenia sa môže neskôr pokúsiť od vás vymáhať peniaze, aby ste sa napríklad na danú vyšetrovaciu stanicu dostaviť nemuseli.

Ak ste takúto SMS správu prijali alebo ak ju niekedy dostanete, môžete ju ignorovať a prinajlepšom jej odosielateľa zablokovať. V žiadnom prípade s ním nekomunikujte, pretože ide o podvod. Samotný text správy obsahuje chyby, čo je takmer vždy jasným ukazovateľom, že tu niečo nesedí.

Náš tip
Štát porovnal ceny mobilných operátorov. Ktorý má najvýhodnejšiu ponuku?

19.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+