MojAndroid

Ceny za mobilné paušály sú na Slovensku pomerne vysoké. Určite ste si všimli, že na trhu účinkuje štvorica hlavných veľkých operátorov a niekoľko virtuálnych. Tí virtuálni sú celkom dobrým spôsobom na zabezpečenie trochu prijateľnejších cien z dôvodu vzniku väčšej konkurencie. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb raz za tri mesiace spraví prehľad cien za najlacnejšie balíčky u operátorov. O dostupnosti najnovšieho prehľadu informoval aj na svojej facebookovej stránke. Ako sú na tom ceny v aktuálnej situácii?

Porovnanie najlacnejších balíčkov jednotlivých operátorov za 2. kvartál 2023

Najlacnejšiu ponuku má operátor 4ka. Vzhľadom na to, že bude môcť v rámci roamingu po dobu troch rokov využívať rýchlu 4G sieť od Orange, ide o skvelú voľbu najmä pre tých, ktorým k šťastiu stačí aj menej GB dát a minút na hovory. 1 GB dát je možné dostať už za 2 € v rámci dátového balíka GIGA od 4ky. 5 GB doplnkový balík ponúka Orange aj Telekom. Cena je stanovená na 8 € a u spomenutých operátorov sa balík s týmto objemom dát oplatí najviac. 10 GB balík má najvýhodnejší Orange za 10 € mesačne v podobe doplnkovej služby. 20 GB alebo 50 GB môžete mať od O2 za 15 € v podobe programu Dátová Radosť alebo si môžete za rovnakú sumu zakúpiť dátový paušál od 4ky menom SLOBODA DÁTA.

Dátové balíky
Dátové balíky | Zdroj: teloff.gov.sk
Balíky s dátami aj hovormi
Balíky s dátami aj hovormi | Zdroj: teloff.gov.sk

Ak vám postačuje 30 volaní (50 minút) a do 1 GB dát, opäť sa najviac oplatí prejsť do 4ky. Mesačne vás to vyjde na 4,50 €. V prípade voľby pomyselnej strednej cesty je výhodné rozhodnúť sa pre 300 volaní (577 minút) a 5 GB za 16,60 € od Orange, respektíve pre 100 volaní (188 minút) a 10 GB od toho istého operátora za 2-eurový príplatok. Náročnejším by mala bohato postačovať 20-eurová ponuka Nekonečná Radosť od O2. Ponúka 100 alebo 300 volaní spolu s 20 GB alebo 50 GB dátovým balíkom.

Náš tip
Xiaomi 13 Ultra vs Galaxy S23 Ultra: Ktorý fotí lepšie? | Vyhodnotenie

18.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+