MojAndroid

Nedávno sme mali na chvíľu požičaný smartfón Xiaomi 13 Ultra. Ide o to najlepšie, čo momentálne čínsky výrobca ponúka. Dostatok času na kompletné otestovanie sme nemali, no vybrali sme sa s ním von a vyskúšali fotoaparát. Zobrali sme tiež aj Samsung Galaxy S23 Ultra, a tak sme sa nevyhli priamemu porovnaniu.

Galaxy S23 Ultra vs Xiaomi 13 Ultra

 

Nedávno na našom webe vyšiel článok, v ktorom ste mohli nájsť porovnanie fotografií vytvorených rôznymi snímačmi za rôznych svetelných podmienok. To, ktorá fotka z dvojice je lepšia, ste určili práve vy svojimi hlasmi. Samozrejme, išlo o slepé porovnanie, takže ste nevedeli, ktorú fotografiu vytvoril ktorý telefón.

Prešlo niekoľko dní a teraz si môžeme vaše hlasy vyhodnotiť. Takže ktorý z tejto dvojice podľa vás fotí lepšie?

Scéna 1

Samsung 26 % 👈 👉  Xiaomi 74 %

Scéna 2

Xiaomi 27 % 👈 👉 Samsung 73 %

Scéna 3

Xiaomi 54 % 👈  👉 Samsung 46 %

Scéna 4

Samsung 92 % 👈 👉 Xiaomi 8 %

Scéna 5

Samsung 62 % 👈 👉 Xiaomi 38%

Scéna 6

Samsung 62 % 👈 👉 Xiaomi 38 %

Scéna 7

Xiaomi 21 % 👈 👉 Samsung 79 %

Scéna 8

Samsung 12 % 👈 👉 Xiaomi 88 %

Krátke zhrnutie

Celkové skóre je 5:3 pre Samsung, no jasného víťaza určiť nemôžeme. Samsung mal trochu výhodu v tom, že sme použili až dve fotografie s 10-násobným priblížením, pričom pri oboch zvíťazil. Pripomíname, že práve toto by mala byť jeho silná stránka, keďže ponúka 10-násobný optický zoom. Avšak Xiaomi 13 Ultra si v tomto porovnaní viedol dobre, rozdrvený pri zoomovaní nebol.

To sa ale nedá povedať o 100-násobnom digitálnom priblížení, ktoré jasne ovládol Samsung, práve vďaka lepšiemu optickému priblíženiu. A to aj napriek tomu, že Xiaomi vie priblížiť až 120x. Samozrejme, je to len hra s číslami a 100-násobné priblíženie ani v dobrých svetelných podmienkach nevyzerá dobre na žiadnom z týchto smartfónov. No v tomto prípade výrazne vyhral Samsung.

Galaxy S23 Ultra vs Xiaomi 13 Ultra

Nočná fotografia ultra-širokouhlým objektívom vyšla jasne lepšie pre Xiaomi, no to sme tak trochu očakávali. Ponúka snímač s vyšším rozlíšením a aj lepšou svetelnosťou. V tomto prípade Xiaomi 13 Ultra získal až 88 percent hlasov.

Samsung významne zvíťazil v dennej fotke vytvorenej hlavným snímačom, Xiaomi zase v tom istom, lenže v noci. V konečnom dôsledku je určenie jasného víťaza veľmi náročné a záver si musíte urobiť sami. Každý preferuje niečo iné a pre každého sú dôležité iné podmienky. Niekto radšej približuje, iný sa zase skôr spolieha na hlavný snímač, niekto fotí v noci, iný cez deň a podobne.

Náš tip
Narodeninová súťaž: Poznáme výhercov skvelých cien!

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+