MojAndroid

Spoločnosť Samsung je momentálne lídrom na trhu skladacích smartfónov a okrem aktuálnych modelov sa stará aj o tie staršie. Podľa portálu SamMobile totiž skladací Samsung Galaxy Z Fold2 dostáva Európe novú aktualizáciu. Čo mu prináša?

Aktualizácia vylepšuje zabezpečenie smartfónu

Samsung Galaxy Z Fold2 prišiel na trh v roku 2020 so systémom Android 10. Odvtedy dostal dve systémové aktualizácie a tá posledná mu priniesla Android 12 s nadstavbou One UI 4.1. Nová aktualizácia s označením F916BXXU2GVE9 preto logicky nový systém neprináša, ale vylepšuje jeho zabezpečenie júnovou bezpečnostnou záplatou.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia je momentálne dostupná v Nemecku a odtiaľ by sa mala dostať aj na ďalšie európske trhy vrátane Slovenska. Júnová bezpečnostná záplata opraví desiatky známych chýb v systéme v oblasti súkromia a zabezpečenia. Mohla by tiež priniesť lepší výkon, lepšiu stabilitu a všeobecné opravy chýb v aplikáciách nadstavby One UI.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google Little Signals: Keď notifikáciou môže byť aj vánok vzduchu

Instagram vylepšuje Reels, videá môžu trvať až 90 sekúnd

WhatsApp pracuje na možnosti úpravy odoslaných správ

Ako je na tom konkurencia?

Svoje smartfóny aktualizuje aj konkurencia. Tento týždeň bol aktualizovaný napríklad model OnePlus Nord. Spoločnosť Motorola priniesla pred pár dňami systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip.

Náš tip
Reaguje váš smartfón slabšie na dotyky? Skúste zmeniť toto nastavenie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+