MojAndroid

Meta sa snaží neustále vylepšovať svoju sociálnu sieť Instagram. Vyzerá to tak, že sa chce čo najviac priblížiť ku konkurencii, ako TikTok či Snapchat, čo sa rozhodne nemusí páčiť každému používateľovi. Novou aktualizáciou smeruje na vylepšenie funkcie Reels. Informáciu priniesla stránka XDA-Developers.

Instagram očividne hľadá “inšpiráciu” pre Reels aj u konkurencie

Americký gigant updatom poteší najmä tých tvorcov, ktorí veľmi často využívajú funkciu Reels. Pridaná bola možnosť importu zvukových efektov. Aplikácia vám ponúkne prístup aj k rozšírenej knižnici najrôznejších zvukov pre oživenie vašich videí. Import zvuku bude možné použiť na videá, ktoré trvajú dlhšie ako 5 sekúnd.

Instagram Reels
Instagram Reels | Zdroj: Engadget.com

Na Instagramových príbehoch viete využívať interaktívne nálepky. Tie po novom prichádzajú aj do Reels. Používatelia budú môcť do svojich videá pridávať ankety a vytvárať veľmi zaujímavé, interaktívne prostredie pre svojich fanúšikov. TikTok predĺžil maximálnu dĺžku nahrávaných videí z 3 minút na 10 minút a pre podobný postup sa teraz rozhodol aj Instagram, aj keď nejde o až tak radikálny skok v trvaní jedného videa.

Reels predĺži zo 60 sekúnd na 90 sekúnd. Asi najužitočnejším prídavkom budú však predlohy, vďaka ktorým budú tvorcovia mediálneho obsahu môcť jednoducho zosynchronizovať klipy s hudbou. Okrem aktualizácie Reels ešte Instagram ohlásil “novú éru” aktualizáciou typu písma a pridanou podporou pre Amber Alerts, ktoré odosielajú upozornenie v prípade vzniku udalostí s ohrozením zdravia či života vo vašej oblasti.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Pixel 7 Pro používal tri týždne a zrejme si to ani neuvedomil. Googlu unikol prototyp

3.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+