MojAndroid

Americká značka Motorola patrila v minulosti k technologickým lídrom mobilného sveta. Jej legendárny model DynaTAC z roku 1973 je považovaný za prvý mobilný telefón v histórii. Už dlhú dobu ale nepredstavila zaujímavý, a hlavne predajný hit. Na začiatku roka sa objavili správy o jej chystanom skladacom smartfóne s ohybným displejom Motorola Razr. Ten by mal byť podľa serveru CNET predstavený ešte pred koncom roka.

Motorola Razr fotoaparát

Čakanie na konkurenciu

Serveru to prezradil zdroj priamo z vnútra spoločnosti, ktorá momentálne patrí čínskemu Lenovu. Predošlé zdroje pritom tvrdili, že Motorola svoj skladací smartfón predstaví už v lete. Jeho patent sa pritom objavil už v roku 2017. Za posunutím stojí interné rozhodnutie firmy, ktoré plánovalo vydanie až po uvedení konkurenčných modelov na trh. Bohužiaľ, ich uvedenie sa oneskorilo. V prípade Samsungu Galaxy Fold boli dôvodom problémy s displejom a u Huawei Mate X neudelenie certifikácie od Googlu kvôli kauze Huawei vs USA.

Ide inou cestou ako konkurencia

Skladací smartfón Motorola Razr by mal odkazovať na tzv. žiletky, legendárne mobily Motoroly véčkového tvaru. Novinka prinesie rovnaký tvar, ale miesto fyzickej klávesnice bude aj druhú polovicu zariadenia zaberať 6,2-palcový ohybný displej širokouhlého tvaru. Zákazník narozdiel od Galaxy Fold a Mate X po rozložení nedostane väčší displej klasického pomeru strán, ktorý nájdeme u tabletov. Ohybný displej Motoroly Razr tak bude skôr imidžom než užitočným prvkom.

Náš tip
Samsung Galaxy Fold: Prvý prípad poškodenia displeja upravenej verzie
1.10.2019

+