MojAndroid

Spoločnosť Samsung vo februári po rokoch špekulácií oficiálne predstavila svoj prvý skladací smartfón Samsung Galaxy Fold. Zariadenie so 7,3-palcovým ohybným Infinity Flex AMOLED displejom vyvolalo okamžité nadšené reakcie. Tie neskôr pri testovaní prototypov recenzentmi postupne ochladli. Dôvodom bola častá deformácia displeja aj vinou samotných recenzentov. Samsung v reakcii prototypy stiahol a na neurčitú dobu odložil májové uvedenie novinky na trh. Nedávno sa objavili správy, že Samsung už problém vyriešil a zariadenie je pripravené prísť na trh. To potvrdzujú aj nové fotografie, ktoré ukazujú rozdiel medzi pôvodnou a opravenou verziou Galaxy Fold. Priniesol ich server Gizmodo. Zároveň vydal Samsung tlačovú správu, ktorá potvrdzuje nový termín uvedenia Galaxy Fold na trh.

Čo bolo na Galaxy Fold zmenené?

Dôvodom deformácie displeja u originálneho modelu bolo, že recenzenti si mýlili špeciálnu ochrannú vrstvu s obyčajnou ochrannou fóliou a odstránili ju. Pôvodne bolo medzi touto ochrannou vrstvou a vyvýšenými okrajmi displeja malička medzera. Tú teraz Samsung podľa fotografií odstránil a ochranná vrstva končí pod vyvýšenými okrajmi. Vďaka tomu nebudú mať majitelia pohnútky ju odstrániť. Priestor medzi pántom a telom smartfónu Galaxy Fold sa zmenšil. Zároveň Samsung posilnil pánt v mieste ohybu novými ochrannými krytkami a pridal kovové pánty pod displej smartfónu.

Kedy sa Galaxy Fold dostane do predaja?

Samsung Galaxy Fold by sa mal podľa tlačovej správy Samsungu objaviť na trhu v priebehu septembra za cenu okolo 2000 EUR.

Všetci v Samsungu oceňujeme podporu a trpezlivosť, ktorých sa nám od fanúšikov smartfónu Galaxy na celom svete dostalo. Vývoj smartfónu Galaxy Fold zabral mnoho času a sme hrdí na to, že sa o neho môžeme podeliť so svetom a tešíme sa, až ho ponúkneme spotrebiteľom. 

Spoločnosť Samsung

Spoločnosť Samsung tiež potvrdzuje, že okrem vylepšeného ohybného displeja bolo vylepšené aj používateľské prostredie smartfónu. Používateľ si tak bude môcť napríklad počas videohovoru pohodlne prezerať grafy v Excel tabuľke na 7,3-palcovom ohybnom Infinity Flex displeji. Smartfón Galaxy Fold by mal vďaka podobným funkciám a veľkému displeju plnohodnotne nahradiť aj bežný tablet.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch Active: Nová aktualizácia a aj nové remienky
25.7.2019
Zdroj: Gizmodo, Tlačová správa spoločnosti Samsung

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+