MojAndroid

Väčšinou informujeme o tom, ako sa ľudia nechali nachytať, no niektoré príbehy majú aj šťastné konce. Napríklad aj tento, aj keď veľa nechýbalo a 85-ročná seniorka mohla prísť o svoje ťažko našetrené peniaze. Zachránil ju duchaprítomný SBS-kár v kombinácii so zlyhaním techniky. Čo sa vlastne stalo?

Seniorku z českého čísla kontaktovala neznáma osoba, ktorá sa tvárila, akoby bola príbuzná, niekto z rodiny. Obeť urobila chybu, pretože sa hneď opýtala, či jej volá vnuk a oslovila ho krstným menom. Toho sa podvodník samozrejme chytil a povedal, že je jej vnuk. Babička mu uverila. Kázal jej, aby z banky vybrala peniaze, pre ktoré si mal prísť k nemocnici v Banskej Bystrici.

Pani postupovala presne podľa jeho pokynov takmer sa stala obeťou podvodu. Šťastná náhoda to však zariadila úplne inak. Pravdepodobne si nechtiac na svojom telefóne aktivovala letový režim, a tak sa nevedela nikomu dovolať. O pomoc poprosila pracovníka SBS, avšak neúspešne, telefón ani spoločne nedokázali spojazdniť. Ponúkol jej však, že môže vnukovi zavolať z toho svojho.

Mohlo by vás zaujímať:

Tentokrát sa dovolali ozajstnému vnukovi, ktorý o ničom nevedel. Pracovník SBS tak odprevadil seniorku do banky, kde si svoje peniaze bezpečne uložila späť na svoj účet. Polícia mu v statuse na Facebooku ďakuje a apeluje najmä na mladšie generácie, aby použili svojich starých rodičov.

Ako sa nenechať nachytať?

O rôznych podvodoch píšeme na našom portáli veľmi často. Snažíme sa tým informovať našich čitateľov, ktorí môžu tieto informácie podávať ďalej a chrániť tak svojich blízkych pred stratou peňazí či citlivých údajov. Aby ste to mali ešte jednoduchšie, vytvorili sme príručku s názvom Ako byť smart a nesadnúť na lep podvoníkom.

V tejto príručke dostanete všetky dôležité informácie pekne pokope. Dozviete sa viac o rôznych druhoch podvodov, no nechýbajú ani užitočné informácie, ako sa pred nimi efektívne chrániť.

Okrem toho vás však dokáže ochrániť aj prevencia vo forme bezpečnostného riešenia ESET Mobile Security. To vám dokáže pomôcť najmä pri škodlivých aplikáciách, ktoré z vás chcú vytiahnuť peniaze.

Bezpečnosť je dôležitá aj v bankovom sektore

Portál MôjAndroid.sk spúšťa už deviaty ročník ankety Smart Banka. Ide o jedinečnú anketu, v ktorej v spolupráci s čitateľmi hľadáme banky s najlepším mobilným bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku. Ktorá banka pôsobiaca na Slovensku má podľa vás najlepšiu mobilnú aplikáciu? Aj váš hlas môže rozhodnúť o víťazovi.

Tento rok sme pripravili niekoľko noviniek – aktualizovali sme zoznam funkcionalít a pripravili aj dve nové kategórie – Bezpečnosť a Investície.

Hlasovanie prebieha od 26. januára do 31. marca 2024. Na základe odovzdaných hlasov budú vyhodnotené najlepšie bankové aplikácie podľa ich funkcií a vlastností, ktoré svojim klientom ponúkajú jednotlivé banky.

 

Náš tip
0 Veľká rana pre odolné telefóny. Ich kľúčový výrobca pravdepodobne končí
10.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+