MojAndroid

Ak hľadáte najlepšie, najrýchlejšie a najspoľahlivejšie riešenie internetu, pravdepodobne siahnete po optike. Optické vlákno je odolné voči poveternostným vplyvom, preto kvalita pripojenia nepodlieha výkyvom počasia. Operátor O2 sa prostredníctvom tlačovej správy pochválil tým, ako funguje jeho optický internet.

„V O2 chceme zákazníkom poskytovať tie najlepšie služby na najkvalitnejšej a najdostupnejšej sieťovej infraštruktúre. Kým v mobilnom segmente máme pre zákazníkov špičkové pokrytie našej 5G siete, vo fixnom sa teraz naplno púšťame aj do poskytovania internetového pripojenia domácnostiam prostredníctvom optiky. Optické pripojenie patrí momentálne medzi najlepšie riešenie spomedzi všetkých druhov internetu pre domácnosti z hľadiska spoľahlivosti, rýchlosti, a tiež hodnoty za peniaze. Samozrejme, v lokalitách, kde nie je optika zatiaľ dostupná, ponúkame zákazníkom najlepšiu možnú technológiu v podobe 5G internetu šíreného vzduchom.”

Milan Morávek, riaditeľ komerčného úseku v O2.

Wi-Fi router a inštalácia

Optický internet sa zákazníkovi inštaluje cez kábel, ak doma nemá koncový bod optického internetu, technik zabezpečí jeho bezplatnú inštaláciu. Operátor ponúka službu buď s viazanosťou alebo bez nej, s viazanosťou dokáže samozrejme zákazník ušetriť. Internet je možné objednať priamo na stránkach O2 alebo fyzicky v ktorejkoľvek predajni. Wi-Fi router si následne môže vyzdvihnúť buď v predajni alebo mu ho donesie kuriér priamo domov. Súčasne sa mu ozve technik, s ktorým si zákazník dohodne čas a dátum inštalácie zariadenia.

o2 opticky internet
Cenník | Zdroj: O2

Aktuálna ponuka zahŕňa tri programy, ktoré sa líšia cenou a maximálnymi rýchlosťami. Objem prečerpaných dát je samozrejme v prípade každej možnosti neobmedzený. Základný program stojí 17 € mesačne, rýchlosť je nastavená na 400 Mbps pre download a 80 Mbps pre upload. Najdrahší Bezstarostný za 27 € zase ponúka sťahovanie rýchlosťou 1 000 Mbps a upload na úrovni 300 Mbps.

Pre zosilnenie Wi-Fi pokrytia

Zákazníci samozrejme vyžadujú to, aby sa internetový signál dostal do každého kúta ich domácnosti. Operátor O2 myslí aj na toto a ponúka Wi-Fi6 MESH extendery, ktoré slúžia práve na zosilnenie signálu. Toto riešenie je ideálne pre väčšie domácnosti, napríklad viacpodlažné domy a podobne. Extendery fungujú na všetky druhy internetu, či už ide o optický internet alebo internet vzduchom.

O2 TV so zľavou 50 %

Zákazník teraz môže k programom O2 Internet optikou alebo O2 Internet vzduchom získať zľavu na vylepšenú O2 TV vo výške 50 percent na dva roky. Televízia od O2 ponúka viac ako 75 staníc, ktoré je možné sledovať na 4 zariadeniach súčasne. Nechýba ani 7-dňový archív vysielania, zoradenie všetkých odvysielaných filmov a seriálov podľa hodnotenia z filmových databáz, obrazové náhľady počas pretáčania a možnosť nastaviť si obľúbené TV stanice.

Náš tip
Slovenský operátor O2 postupne vypína svoju 3G sieť. Poznáme dátum
7.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+