MojAndroid

S rastúcim počtom funkcií, ktoré Google ponúka v aplikácii Gmail, sa stáva čoraz ťažším nájsť výhovorku na ignorovanie emailu. Od sledovania doručených správ a filtrov, cez praktické malé okná na odpoveď, ktoré sa automaticky objavujú pod emailom, až po nadchádzajúce integrácie umelej inteligencie, ktoré uľahčia a urýchlia tvorbu emailov. Teraz však Google prichádza s ozajstnou špecialitou, informuje AndroidPolice.

Špeciálnou novou funkciou, na ktorú užívatelia môžu naraziť v aplikácii na e-mailing, je Režim Čítania. Táto prístupová aplikácia od Google, určená pre čitateľov s dyslexiou, zrakovým postihnutím alebo inými špeciálnymi potrebami, dokáže odstrániť rušivé prvky webovej stránky, ako sú obrázky a grafika. No ďalšia funkcia, schopnosť prečítania textu stránky, sa stáva obzvlášť užitočnou.

Google Meet titulka
Integrácia sa môže týkať viacerých aplikácií | Zdroj: Laura Imrichová

Nie sme si istí, ako dlho je Režim Čítania kompatibilný s e-mailami v aplikácii Gmail, no zakladateľ Androidpolice, Artem Russakovskii, zistil, že funkcia pracuje s Gmailom už dva dni, od 5. februára. Režim Čítania nespolupracuje s každým jedným emailom, ako uviedol Russakovskii na X, ale fungovalo to len s “niektorými dlhými.”

Rozširuje sa aj na sociálne siete

Režim Čítania je relatívne nová aplikácia Google, ktorá bola sprístupnená koncom roku 2022, takže je logické, že firma stále pracuje na rozšírení dosahu aplikácie aj do iných oblastí, než len na textom nabitých webových stránkach. Podľa včerajších správ od 9to5Google, sa Režim Čítania dokonca pomaly presúva aj do priestoru sociálnych médií, s možnosťami čítania nahlas v prostom texte pre príspevky na Threads a X. Google chce, aby používatelia vedeli, že nová kompatibilita režimu môže v niektorých prípadoch padať. Varuje ich, že funkcia “nemusí správne fungovať” s aplikáciami sociálnych sieti alebo emailov.

Existuje niekoľko spôsobov, ako pristupovať k Režimu Čítania, ktorý je momentálne k dispozícii len na telefónoch s Androidom. Prvou možnosťou je pridať ho do ponuky Rýchle Nastavenia nad vašimi notifikáciami. Alternatívne, nastavte skratku pre tento režim v nastaveniach prístupnosti vášho telefónu. Odtiaľ si môžete vybrať preferovanú akciu na jeho aktiváciu. Kedy sa táto funkcia rozšíri aj v našich aplikáciách zatiaľ nevedno.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy S24 Ultra: AI bude novým štandardom
7.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+