MojAndroid

Používanie mobilnej aplikácie Gmail bude vďaka novej funkcií omnoho jednoduchšie. Ešte donedávna ste na vymazanie starých e-mailov potrebovali osobitne označiť každú správu. Po veľmi dlhej dobe sa však Google rozhodol pridať na Android verziu Gmailu tlačidlo, ktoré automaticky označí všetky správy na danej strane. Bližšie informácie zverejnil portál PhoneArena.

Nová funkcia pre Android verziu aplikácie Gmail

Na počítačovej verzii aplikácie je už nejaký čas dostupné tlačidlo na označenie všetkých správ, zatiaľ čo používatelia Android verzie museli samostatne označovať jeden email za druhým. Táto funkcia neumožňuje len efektívne mazanie nepotrebných správ, ale urýchľuje aj proces archivácie a premiestňovania veľkého množstva emailov naraz.

Prvé zmienky o tejto funkcii boli zachytené už počas septembra minulého roka, kedy sa hovorilo o tom, že americká spoločnosť už pracuje na jej implementovaní do aplikácie. Niektorým používateľom už tlačidlo fungovalo koncom minulého roka.

Na sociálnej sieti Reddit sa však v posledných dňoch objavilo množstvo správ od používateľov, ktorí už môžu používať pridanú funkciu. Aj mnohé ďalšie portály už informovali o tom, že Google sa rozhodol globálne spustiť túto funkciu s tlačidlom “Vybrať všetko.”

Podľa správ zo zdroja vám na získanie tlačidla netreba ani aktualizovať aplikáciu Gmail. Na vyskúšanie tlačidla stačí jednoducho označiť emailovú správu a následne sa pod ikonkami na vymazanie a archiváciu správ zobrazí možnosť “Vybrať všetko.” Aj v redakcii sme sa presvedčili o funkčnosti tlačidla, ktoré by už malo byť dostupné vo väčšine Android smartfónoch na území Slovenska.

Náš tip
Apple začína odškodňovať majiteľov iPhonov dotknutých aférov Batterygate. Vyhradili na to 500 miliónov dolárov

9.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+