MojAndroid

Spomínate si ešte na “Batterygate?” Po tom, čo sa niektorí používatelia iPhonov v roku 2016 sťažovali, že sa ich telefóny bez zjavného dôvodu vypínajú, Apple v januári 2017 vydal aktualizáciu na iOS 10.2.1. Až v decembri 2017 však Apple prišiel na to, ako aktualizácia skrátila rýchlosť jadier CPU, používaných čipovými sadami, ktoré sa nachádzajú v určitých modeloch iPhone. V dôsledku toho tieto telefóny po aktualizácii fungovali pomalšie, informuje PhoneArena.

Celá aféra „Batterygate“ začala, keď dotknuté zariadenia iPhone so slabými batériami nedokázali z batérií generovať potrebnú energiu na to, aby mohol procesor zvládať určité, zložitejšie úlohy. V dôsledku čoho by sa tieto telefóny zrútili. Po nainštalovaní iOS 10.2.1 sa používatelia iPhone sťažovali, že ich smartfóny bežia pomalšie.

Apple si nakoniec svoju chybu priznal, ospravedlnil sa za ňu a znížil cenu výmeny batérie počas celého roka 2018 na niektorých zariadeniach iPhone až o 63 % na 29 dolárov. Apple tiež pridal stránku Battery Health & Charging, ktorá zobrazuje aktuálnu kapacitu batérie vášho iPhone v porovnaní s dobou, kedy bola nová. Na túto stránku sa dostanete tak, že prejdete do Nastavenia > Batéria > Stav batérie a nabíjanie.

Mohli ste si pekne prilepšiť

Podľa 9to5Mac teraz Apple začal posielať platby všetkým majiteľom dotknutých telefónov. Majte na pamäti, že spoločnosť Apple v čase uvedenia iOS 10.2.1 nepriznala, že aktualizácia bola navrhnutá tak, aby na dotknutých zariadeniach spomalila procesor. Apple platí 92,17 $ za každú úspešnú reklamáciu, čo znamená, že niektorí používatelia iPhone s viacerými nárokmi dostanú od technologického giganta aj 1 000 $(913 €).

Apple iPhone 15 Pro
Apple iPhone 15 Pro

Apple súhlasilo s odškodnením vo výške 500 miliónov dolárov, hoci len 310 miliónov dolárov ide spotrebiteľom. Áno, oplatí sa byť právnikom, ktorý rieši prípady, ako je tento. A mimochodom, ak ste ešte nepodali žalobu na súd, tak máte smolu. Termín bol do 6. októbra 2020. Tí, ktorí podali prihlášku na čas, mohli požiadať o náhradu za každý model iPhonu, na ktorý sa vzťahovalo odškodnenie. Týmito modelmi boli iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus a iPhone SE.

Náš tip
Tento smartfón od Sony dostáva aktualizáciu na Android 14 ako prvý
8.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+