MojAndroid

To, že Samsung už dlhodobo vyvíja svoju nadstavbu s názvom One UI, nie je pre žiadneho fanúšika smartfónov novinkou. Momentálne výrobca aktualizuje svoje modely na verziu One UI 6, ktorá prichádza spoločne s najnovším operačným systémom Android 14. Portál Sammobile informoval, že na ceste je nová, vylepšená verzia nadstavby, ktorá prinesie významné novinky.

Nadstavba One UI 6.1 bude opäť postavená na operačnom systéme Android 14 a ak vaše zariadenie bude aktualizované na tento operačný systém, prísť by naň mala neskôr aj najnovšia nadstavba. Prvými modelmi, ktoré One UI 6.1 ponúknu, budú smartfóny série Samsung Galaxy S24, tie ju budú už mať predinštalovanú.

Nemali by ste prehliadnuť:

Následne začne proces aktualizácií, pričom ako prvé pôjdu aktuálne a staršie vlajkové lode, samozrejme vrátane skladacích modelov. Najnovšia nadstavba bude doslova preplnená novinkami, avšak väčšinou v softvérovej rovine. To znamená, že používateľ sa veľkých dizajnových zmien prostredia nedočká.

One UI 6.1 zlepší manažment batérie

Naopak, potešenie by malo prísť v súvislosti batériou. Predĺžiť by sa mala nielen samotná výdrž na jedno nabitie, ale aj jej celková životnosť v smartfóne. V súvislosti s týmto budú v nadstavbe prítomné dobre známe funkcionality, ako napríklad optimalizované nabíjanie či automatické zastavenie nabíjania batérie po dosiahnutí určitého percenta nabitia.

Samsung Galaxy Z Fip5
Samsung Galaxy Z Flip5

K tomuto pribudnú aj ďalšie nástroje, o ktoré sa postará pokročilá umelá inteligencia v nadstavbe. Tá bude k dispozícii prakticky všade, čo bude viesť nielen k lepšiemu manažovaniu batérie, ale aj iných vlastností smartfónu. Len pre pripomenutie, očakávame, že novinky zo série Galaxy S24 dostanú takéto batérie:

  • Galaxy S24 – 4000 mAh
  • Galaxy S24+ – 4900 mAh
  • Galaxy S24 Ultra – 5000 mAh
Náš tip
NAY Android Roka 2023: Predstavujeme kategóriu TOP Android smartfón
11.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+