MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2023 je v plnom prúde a vy môžete hlasovať za vaše obľúbené zariadenia v piatich kategóriách. Okrem toho, že takto zvýšite šancu na výhru vášho favorita, máte aj vy šancu vyhrať niektorú z množstva cien. Na to, aby ste boli zaradení do finálneho žrebovania, stačí, keď sa zúčastníte hlasovania na stránke AndroidRoka.sk a dáte hlas vášmu favoritovi.

Jednou z kategórií, v ktorých môžete hlasovať za najlepšie zariadenia, je Wearables-hodinky. V nej nájdete tie najlepšie smart hodinky a náramky, ktoré výrobcovia predstavili počas uplynulého roka. A aj váš hlas môže rozhodnúť, ktorý model sa stane tým úplne najlepším.

Creative Outlier Pro

Výborne vybavený, no zároveň cenovo dostupný model od overeného výrobcu, ktrorý patrí medzi dlhoročné stálice na poli hudobnej techniky. Slúchadlá Creative Outlier Pro ponúkajú všetko to, čo od poriadnych Bluetooth slúchadiel potrebujete, na čele s extra dlhou 60-hodinovou výdržou pričom samotné slúchadlá dokážu nepretržite prehrávať hudbu až 15 hodín, čo je najviac spomedzi všetkých nominovaných modelov.

Creative Outlier Pro
Creative Outlier Pro | Zdroj: Creative

Chýbať nesmie ani aktívne potlačenie hluku a poteší aj zvýšená odolnosť voči vode, konkrétne s certifikáciou IPX5, čo znamená, že slúchadlá odolajú potu či dažďu, takže sú vhodné aj na športovanie. Nechýba ani dotykové ovládanie, možnosť telefonovať a na tele majú spolu až 6 mikrofónov. Puzdro je možné nabíjať aj bezdrôtovo.

Huawei FreeBuds Pro 3

Už predchádzajúci model bol hodnotený veľmi vysoko, ponúkol kvalitný zvuk a výborné potlačenie hluku. Novinka teraz prišla s viacerými vylepšeniami. Aktívne potlačenie hluku je opäť o niečo lepšie, zmenšila sa krabička a aj samotné slúchadlá sú menšie a ľahšie. Slúchadlá ponúkajú zvýšenú odolnosť voči vode (IP54) a z kodekov tu máme bežné Apt-X, SBC AAC, Qualcomm aptx HD, ale aj LDAC a L2HC (vlastný kodek Huawei) s dátovým tokom 990 Kb/s.

Huawei FreeBuds Pro 3
Huawei FreeBuds Pro 3

Poteší aj vylepšené telefonovanie, vďaka lepším a kvalitnejším mikrofónom v spolupráci s vyladeným softvérom. Na jedno nabitie dokážu slúchadlá hrať 4,5 hodiny so zapnutým ANC, prípadne 6,5 hodiny bez aktívneho potlačenia hluku.

Výrobca spomína výdrž batérie na úrovni 4,5 hodiny so zapnutým aktívnym potlačením hluku, prípadne 6,5 hodiny bez ANC. Celková výdrž s nabíjacím puzdrom je teda 22, respektíve 31 hodín. Plné nabitie slúchadiel v krabičke trvá 40 minút, samotná krabička sa nabíja hodinu, v prípade bezdrôtového nabíjania je to 150 minút.

Nothing Ear (2)

Druhá generácia slúchadiel, ktroé sú zaujímavé v prvom rade svojím dizajnom. Práve dizajn je to, čo má odlíšiť značku Nothing od zbytku trhu a zatiaľ sa jej to celkom darí. Druhá generácia slúchadiel prišla prakticky bez žiadnych dizajnových zmien, no vylepšenia nastali vo vnútri, najmä v kvalite zvuku.

Nothing Ear (2)
Nothing Ear (2) | Zdroj: Nothing

Puzdro slúchadiel disponuje odolnosťou voči striekajúcej vode (IP55), zatiaľ čo samotné slúchadlá sú odolné voči potu a dažďu, takže sú vhodné aj na športovanie. Pribudla podpora zvukového kodeku LHDC 5.0, ktorý umožní streamovať zvuk v HiRes kvalite. Nechýba aktívne potlačenie hluku a pôvodné 11,5-milimetrové meniče boli vylepšené o novú membránovú jednotku vyrobenú z grafénových polyuretánových materiálov.

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Najlepšie Bluetooth slúchadlá od Samsungu majú tiež čo ponúknuť. Disponujú veľmi slušným aktívnym potlačením hluku, rovnako aj kvalitným zvukovým prejavom. Poteší aj ich dizajn, ktorý je minimalistický, no v uchu držia veľmi dobre a problém nie je ani s dlhším počúvaním. Jedným z hlavných lákadiel tohto modelu je aj 24-bitový zvuk, ktorý sa vyznačuje vyššou kvalitou.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro

Oproti predchodcovi sú menšie a ľahšie, čo zlepšuje pohodlie pri nosení. Krabička obsahuje batériu s kapacitou 500 mAh a slúchadlá dokážu prehrávať hudbu s aktívnym potlačením hluku po dobu 5 hodín, s krabičkou je to až 18 hodín. Ak ANC vypnete, dostanete sa na 8/28 hodín.

Sony WF-1000XM5

Najnovší model obľúbenej série slúchadiel, ktoré už dlhodobo patria medzi to najlepšie na trhu. Aj Sony WF-1000XM5 sa môžu pochváliť skvelým zvukovým prejavom a najmä prvotriednym aktívnym potlačením hluku. V porovnaní s predchodcom bol opäť trochu upravený dizajn tak, aby používateľovi lepšie sedeli v ušiach.

Sony WF-1000XM5 strieborná
Sony WF-1000XM5 | Zdroj: Sony

Integrovaný procesor V2 zabezpečuje presné 24-bitové spracovanie zvuku, nechýba kodek LDAC a technológia DSEE Extreme, ktorá slúži na zvyšovanie kvality zvuku s kompresiou v reálnom čase. Batéria v slúchadle vydrží až 8 hodín prehrávania hudby a len 3 minúty nabíjania stačia na ďalšiu hodinu prehrávania. Poteší aj odolnosť voči vode IPX4, takže sú vhodné aj na športovanie.

Xiaomi Buds 4 Pro

Slúchadlá, ktoré zaujmú nielen zvukom, ale aj svojím dizajnom. Špeciálne v zlatom farebnom prevedení vyzerajú naozaj atraktívne. Po zvukovej stránke im nesmie chýbať kodek LDAC, ale aj výborné potlačenie hluku, ktoré dokáže odstrániť až 48 dB okolitého šumu. Magnetické puzdro bolo navrhnuté tak, aby sa ľahko otváralo, no zároveň aby bolo dostatočne pevné.

Xiaomi Buds 4 Pro
Xiaomi Buds 4 Pro

Obsahuje batériu s kapacitou 565 mAh, ktorá spoločne s batériami v slúchadlách ponúkne celkovo až 38 hodín počúvania hudby a len 5 minút nabíjania slúchadiel v puzdre zabezpečí ďalšie tri hodiny počúvania. V slúchadlách sa nachádza 12 mm menič a nechýba ani bezdrôtové nabíjanie.

Ako prebieha hlasovanie

Hlasovanie sa koná na stránke Androidroka.sk od 13. novembra 2023 do 31. decembra 2023. Tu sa môžete zapojiť do hlasovania za vaše obľúbené zariadenia v týchto kategóriách:

  • TOP Android smartfón 
  • Inovácia
  • Wearables – hodinky
  • Wearables – slúchadlá
  • Android tablet

V každej kategórii sú nominované iné zariadenia, a tak jeden model nikdy nefiguruje v dvoch rozdielnych kategóriách. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú zmazané.

Tieto skvelý výhry čakajú len na vás

V ankete NAY Android Roka 2023 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať množstvo hodnotných cien. Hlavnou cenou je skvelý robotický vysávač a mop v jednom, iRobot Roomba Combo j5.

Okrem toho sú v hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Honor 90Motorola edge 40 NEO a OPPO Reno10 5G, unikátny tablet TCL NXTPAPER 11 či parádne príslušenstvo Creative Sensemore Air, Creative Zen Air, Creative Pebble V3, Creative Stage Air V2, Creative Live! Cam Sync 4K alebo praktické LED svetlo Xiaomi Multi Function Flashlight.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tentokrát je už tradične možné pozvať do ankety vašich známych. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 3x ESET HOME Security Essential a 5x licenciu navigácie Sygic.

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozval najviac kamarátov, automaticky vyhrá Creative Pebble V3. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu, do ktorého ste sa dostali z potvrdzovacieho e-mailu po aktivovaní vášho hlasu.

Generálny partner NAY

Generálnym partnerom ankety Android Roka je aj tento rok spoločnosť NAY. Každé zariadenie, ktoré je v ankete nominované, je aj v e-shope NAY.sk označené príslušným odznakom. Hlavný partner je spoločnosť HONOR.

11.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+