MojAndroid

Sony Xperia 5 V patrí k jedným z najnovších modelov od tohto japonského giganta. Používatelia tohto smartfónu tak aj očakávajú solídnu podporu zo strany výrobcu. Už onedlho na tento telefón dorazí aktualizácia na Android 14. Ide o prvé zariadenie značky Sony v tomto roku, ktoré najnovší Android dostáva. Správy priniesla stránka Phone Arena.

Na smartfón Sony Xperia 5 V prichádza Android 14

Aktualizácia na Android 14 pre mobilný telefón Sony Xperia 5 V znamená prvú významnú aktualizáciu od jeho predstavenia. Informácie prichádzajú priamo z oficiálneho Instagramu spoločnosti Sony, no zatiaľ bez ďalších informácií ohľadom času vydania najnovšieho softvéru. Vieme však povedať, aké novinky je možné od najnovšieho softvéru na Sony smartfónoch očakávať.

  • Upozornenia na notifikácie pomocou LED blesku – blikanie svetla fotoaparátu alebo obrazovky pri prijatí oznámení alebo pri zaznení alarmu
  • Kompatibilita s aplikáciou Nájsť moje zariadenie – môžete nájsť svoje zariadenie a uzamknúť / vymazať jeho obsah na diaľku
  • Rozšírená funkcia zdieľania v blízkosti – môžete posielať súbory z počítača so systémom Windows do zariadenia bez akýchkoľvek káblov
  • Prispôsobenie skratiek uzamknutej obrazovky – na uzamknutú obrazovku zariadenia môžete pridať svoje obľúbené skratky
Sony Xperia 5 V
Sony Xperia 5 V | Zdroj: Sony

Podobný zoznam zmien má zverejnený aj model Sony Xperia 10 V, čo nás však vôbec neprekvapuje. Ten už aktualizáciu dostal v priebehu minulého roka. Rovnaké novinky by sme v blízkej budúcnosti očakávali naprieč všetkými podporovanými telefónmi z dielne tohto výrobcu. Ak sa medzi vami nachádza používateľ smartfónu Xperia 5 V, dajte nám v komentároch vedieť, či ste už dostali aktualizáciu aj na váš kus.

Aktualizácie u konkurencie

Tieto smartfóny z dielne spoločnosti Xiaomi onedlho dostanú aktualizáciu prinášajúcu nové používateľské rozhranie HyperOS. Android 14 koncom roka poputoval na kompaktnú vlajkovú loď Asus Zenfone 10. V aktualizáciách na najnovší operačný systém pokračuje aj juhokórejský gigant Samsung. Nedávno Android 14 získal starší, za to však veľmi obľúbený Samsung Galaxy A52 5G. Na záver zmienime aj Nothing Phone (2), ktorý svojich používateľov taktiež potešil príchodom aktualizácie na Android 14.

Náš tip
Novoročné zľavy v Google Store. Pixely, slúchadlá a ďalšie zariadenia za super ceny
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+