MojAndroid

Nový operačný systém pre smartfóny od obľúbeného čínskeho výrobcu Xiaomi je realitou od októbra minulého roka. Ide prakticky o nadstavbu, ktorá nahrádza roky známe MIUI. Značka už s distribúciou systému začala, a to dokonca aj v Európe. HyperOS by mal byť už teraz dostupný aj vo vašich smartfónoch Xiaomi 13.

HyperOS má byť systémom budúcnosti

Ak ste majiteľom telefónu, ktorý nie je starší ako tri roky, je pravdepodobné, že vás aktualizácia neminie. Dodávame však, že systém je stále postavený na Androide, no jeho vývoj začal úplne od začiatku, takže vývojári mohli pekne od základov vychytať všetky muchy, systém optimalizovať a nastaviť tak, aby bol čo najlepší. To, či sa to naozaj takto podarilo, ukáže až čas.

Xiaomi 13T
Xiaomi 13T

HyperOS dáva zelenú aj umelej inteligencii, keďže časť z neho sa spolieha práve na tento najhorúcejší fenomén dnešnej doby. Zmeny sa v porovnaní s MIUI udiali väčšinou vo vnútri a pre bežného používateľa nie sú graficky viditeľné, no tešiť sa môžete aj z upraveného atraktívnejšieho prostredia, živších animácií a podobne. V niektorých častiach systému je jasne viditeľná aj inšpirácia systémom iOS od Apple.

Mohlo by vás zaujímať:

Portál Xiaomi Adictos teraz zverejnil zoznam modelov, ktoré by mali byť na nový systém aktualizované v dohľadnej dobe, systém je už údajne dokončený a pripravený na distribúciu. Konkrétne ide o tieto modely:

  • Xiaomi 13T Pro : OS1.0.1.0.UMLMIXM
  • Xiaomi 12T : OS1.0.5.0.ULQMIXM
  • Xiaomi 13 Pro : OS1.0.1.0.UMBINXM, OS1.0.2.0.UMBEUXM
  • Xiaomi 12 Lite : OS1.0.1.0.ULIMIXM
  • Redmi Note 12 5G : OS1.0.2.0.UMQEUXM
  • POCO X5 5G : OS1.0.1.0.UMPMIXM
  • POCO X5 Pro 5G : OS1.0.1.0.UMSMIXM
  • Xiaomi Pad 6 : OS1.0.1.0.UMZEUXM

Samozrejme, aktualizácia bude dostupná najskôr pre zariadenia, ktoré sú zaregistrované v Mi Pilot programe, ktorých nie je veľa. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že je všetko v poriadku a systém otestujú už aj niektorí koncoví používatelia. Ak sa nič nečakané nestane, onedlho na to bude aktualizácia k dispozícii pre všetky ostatné zariadenia.

Kompletný zoznam zariadení, ktoré by mali byť v budúcnosti aktualizované, nájdete v článku HyperOS: Xiaomi predstavilo nový operačný systém, ktorý nahrádza nadstavbu MIUI.

Aktualizuje aj konkurencia

Témou číslo 1 je vo svete smartfónov aktualizácia zariadení na najnovší systém Android 14, ktorý bol predstavený v októbri minulého roka spoločne s najnovšími Pixelmi 8. generácie. V tomto smere je najaktívnejší Samsung, ktorý aktualizoval nové aj staré vlajkové lode, ale aj staršie modely strednej triedy. Snažia sa aj ostatní výrobcovia, na najnovší operačný systém už vybrané smartfóny aktualizovali aj Sony, OnePlus, Nothing a ďalší.

Náš tip
Toto je 5 najlepších vylepšení nadstavby HyperOS od Xiaomi
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+