MojAndroid

Majiteľom smartfónov značky Xiaomi a Redmi určite neuniklo, že ich výrobca predstavil novú verziu ich softvérovej nadstavby MIUI už pod novým názvom HyperOS. Portál Xiaomiui upozornil na 5 jej najlepších vylepšení.

Prispôsobenia uzamknutej obrazovky

S novou nadstavbou HyperOS si môžete zase o niečo lepšie prispôsobiť uzamknutú obrazovku. Na výber je množstvo rôznych ciferníkov, miniaplikácií pre rýchly prístup k vašim obľúbeným aplikáciám a animované tapety, ktoré oživia vaše zariadenie. HyperOS dokonca zavádza vrstvy tapiet, ktoré sú známe z platformy iOS. Uzamknutá obrazovka HyperOS má viac ako 20 prispôsobení.

Ekosystém HyperOS

HyperOS posúva konektivitu na ďalšiu úroveň integráciou celého ekosystému zariadení využívajúcich nový systém. Či už ste na cestách alebo doma môžete vzdialené ovládať všetky vaše zariadenia značky Xiaomi a Redmi, či jednoducho medzi nimi prenášať dáta. S HyperOS je ekosystém spoločnosti Xiaomi ešte viac prepojený, čo uľahčuje vašu pracovnú a aj voľnočasovú aktivitu..

Písmo Mi Sans

Elegantné písmo Mi Sans bolo pridané do pôvodnej nadstavby MIUI už pred dvoma rokmi s aktualizáciou na verziu MIUI 13. Tákalo sa to však čínskeho trhu a teraz sa dostáva do globálnej verzie HyperOS. To pomôže k väčšej konzistentnosti globálnej identity značky Xiaomi. Písmo Mi Sans je chválené pre svoj elegantný dizajn a dobrú čitateľnosť.

HxperOS
Písmo MiSans | Zdroj: Xiaomiui.net

Nový hudobný prehrávač

Lepší zážitok z počúvania hudby poskytne vylepšený hudobný prehrávač v ovládacom centre nadstavby HyperOS. Groove On the Go je viditeľné inšpirovaný prehrávačom systému iOS, čo znamená, že je elegantný a používateľsky prívetivý hudobný prehrávač prístupný priamo z ovládacieho centra. Vďaka tomu môžete napríklad presmerovať prehrávanú hudbu do iného vášho Xiaomi zariadenia bez nutnosti otvárania aplikácie prehrávača.

Nové ikony HyperOS

Pôvodne ikony aplikácií nadstavby MIUI prešli v HyperOS viditeľnými zmenami. Aktualizácia na HyperOS prinesie ikony so živšími farbami, vďaka čomu bude mať používateľ svieži pocit z novej nadstavby, čo by mu malo naznačiť, že zmena skutočne výrazná. Nové ikonky dostávajú aj jednotlivé položky v nastaveniach systému.

HxperOS
Ikonky v HxperOS | Zdroj: Xiaomiui.net

Náš tip
Technologické inovácie v priamom prenose. Toto sú smartfóny, ktoré ovládnu rok 2024

25.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+