MojAndroid

Spoločnosť Samsung tento rok predstavila vlajkovú sériu Samsung Galaxy S24 a jednou z jej najväčších noviniek je 7-ročná softvérová podpora. Dorovnal tak dĺžku softvérovej podpory nových Pixelov spoločnosti Google. Čínska značka OnePlus teraz podľa portálu AndroidAuthority odpovedala, či bude ich kroky nasledovať. Jej odpoveď však prekvapí.

OnePlus sa k Samsungu a Googlu nepridá

Firma v súčasnosti ponúka 4-ročnú politiku aktualizácií, ktorá trvá až 5 rokov v prípade bezpečnostných aktualizácií. Ak však niekto dúfal, že dobu softvérovej podpory táto značka zvýši, aby sa dorovnala Samsungu a Googlu, tak podľa prezidenta spoločnosti sa tak nestane. Dokonca prinášajú aj dôvod.

OnePlus 10 Pro
OnePlus 10 Pro z roku 2022 ešte nejakú dobu bude aktualizácie dostávať | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prezident OnePlus, Kinder Liu, tvrdí, že pre používateľa nie sú dôležité len aktualizácie softvéru, ale aj plynulosť smartfónu. Naznačil, že dlhšie aktualizácie softvéru nemusia nevyhnutne znamenať veľa, ak hardvér vášho zariadenia nedokáže fungovať na rovnakej úrovni ako predtým.

Nový softvér môže príliš starý smartfón spomaliť

Smartfón prirovnal k sendviču. Náplň v sendviči (softvér smartfónu) sa síce bude dať jesť aj o sedem rokov, ale chlieb v sendviči, môže byť po štyroch rokoch plesnivý. Nepriamo tak možno narážal aj na spoločnosť Apple. Tá síce svojim starším iPhonom poskytuje dlhú softvérovú podporu, ale nie s plnou funkcionalitou novej verzie systému.

Niektoré funkcie sú tak v novej verzii systému iOS pre staršie iPhony odstránené, pretože by ho mohli pri staršom hardvéri spomaľovať. V prípade, že by výrobca Android smartfónu v aktualizácií staršieho modelu na nový systému ponechal takúto funkciu, mohol by tým používateľovi znížiť zážitok z používania zariadenia.

Náš tip
Chystáte prechod z iOS na Android alebo naopak? Toto sú najväčšie rozdiely, ktoré vás čakajú
6.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+