MojAndroid

Odolné telefóny síce nepatria medzi mainstream, no svojich zarytých používateľov samozrejme majú. Existujú ľudia, ktorí vyžadujú, aby ich zariadenie bolo odolné a klasický smartfón s krytom či ochranným sklom im nestačí. Dôvody môžu byť rôzne, najčastejšie to býva ich prácou, prípadne outdoorovými aktivitami ako hobby.

V každom prípade, odolných smartfónov na trhu veľa nie je, no nájsť sa stále dajú. A to aj od overených výrobcov, akými je napríklad Motorola, Land Rover či CAT. A práve títo výrobcovia v prípade svojich odolných telefónov dlhodobo spolupracovali so spoločnosťou Bullitt, ktorá im tieto modely zo značnej časti pomáhala vyrábať.

CAT S42 H+
CAT S42 H+ | Zdroj: bullitt-group.com

Firma sa chváli bohatou históriou a najmä vysokou kvalitou produktov, čo je v prípade zariadení tohto typu veľmi dôležité. Portál Theverge teraz informoval o tom, že spoločnosť oficiálne končí. Spoločnosť zatiaľ oficiálne túto informáciu nepotvrdila. Informácie na sociálnej sieti LinkedIn však potvrdzujú to, čo bolo povedané vyššie. Viacerí zamestnanci Bullitt Group práve na LinkedIn oznámili, že spoločnosť končí z dôvodu zlyhania dôležitej reštrukturalizácie. Výrobca už dávnejšie uviedol, že plánuje presunúť svoje podnikanie do novej spoločnosti, no to sa pravdepodobne nepodarilo. Firma, ktorá bola založená v roku 2009, tak pravdepodobne definitívne končí.

Viac o Bullitt Group

Spoločnosť sa špecializovala na výrobu odolných smartfónov a inej spotrebnej elektroniky. Vytvárala produkty, ktoré boli navrhnuté tak, aby odolali náročným podmienkam a prostrediam. Preto boli smartfóny obľúbené medzi používateľmi, ktorí sa často v takýchto podmienkach nachádzali.

Mohlo by vás zaujímať:

Smartfóny, ktoré má na svedomí, vydržia vysoké aj nízke teploty, dokonca aj náhle prechody medzi nimi. Sú vodoodolné, majú odolné displeje a ich konštrukcia je v porovnaní s bežným smartfónom nielen podstatne hrubšia, no hlavne odolná. Pri navrhovaní nových zariadení dbala spoločnosť na využívanie moderných postupov a materiálov, aby spĺňali tie najprísnejšie kritériá. Bullitt však spolupracoval aj s rôznymi inými partnermi, známymi značkami z odvetvia outdoorového vybavenia.

Čo bude ďalej?

Trh s odolnými smartfónmi síce nie je veľký, ale táto strata bude citeľná. Motorola či CAT budú musieť partnera hľadať v inej firme, prípadne vyrábať zariadenia tohto typu samostatne. To však nie je také jednoduché. Na trhu však máme aj výrobcov, ktorí to dokážu. Napríklad Nokia či Samsung. Do pozornosti však dávame aj menej známe spoločnosti ako Doogee či Ulefone, ktoré sa špecializujú na výrobu odolných smartfónov a sú prítomné aj na slovenskom trhu.

Náš tip
Google Mapy dostávajú v aplikácii pre Android novú užitočnú funkciu
9.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+