MojAndroid

Nová nadstavba One UI 6.1 pre smartfóny spoločnosti Samsung sa zameriava hlavne na nové AI funkcie, ale popri nich prináša aj vylepšenia starších funkcií. Teraz sa podľa portálu AndroidPolice dočkali aj plávajúce okná.

Jedno tlačidlo otvorí všetky plávajúce okná

Rovnako ako desktopové systémy aj One UI už roky umožňuje otvárať aplikácie v plávajúcich oknách. Ich veľkosť je možné zmeniť, minimalizovať alebo ich môžeme pripnúť na obrazovke. Dokážete si nechať chatovacie aplikácie otvorené vo viacerých oknách aj napríklad pri sledovaní videí na YouTube. Minimalizácia okna ich potom zmení na malú plávajúcu ikonu aplikácie.

Pri použití viacerých takýchto okien ich používateľ umiestňuje na rôzne časti obrazovky tak, aby sa neprekrývali. Klepnutím na ikonu sa plávajúce okno rozšíri. Ak ste ich chceli však rozšíriť všetky, bol to doteraz trochu pomalý proces, pretože ste museli vyvolať každú aplikáciu samostatne. Nové používateľské rozhranie 6.1 to rieši pridaním nového tlačidla.

One UI 6.1
Plávajúce okná v nadstavbe One UI 6.1 sú najčastejšie využívané na zariadeniach veľkými displejmi | Zdroj: AndroidPolice.com

Stačí klepnúť na ikonu a stlačiť nové tlačidlo Rozbaliť všetko. Ak tak urobíte, obnoví sa veľkosť a umiestnenie všetkých minimalizovaných okien. Je to síce jednoduchá zmena, ale ako sa časom určite presvedčíte, veľmi užitočná. O to viac na zariadeniach s väčším displejom, ako sú skladacie smartfóny a tablety. Práve na nich je totiž používanie plávajúcich okien v spojení s perom S Pen oveľa častejšie.

Náš tip
Nový algoritmus na YouTube mení spôsob zobrazovania obsahu podľa farieb
7.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+