MojAndroid

Na najznámejších platformách, ako napríklad YouTube alebo TikTok je pre používateľov naprogramovaný algoritmus, ktorý automaticky zobrazuje najčastejšie sledovaný druh obsahu. Práve vďaka tejto funkcii sa platformám darí upútať pozornosť sledujúcich a predĺžiť čas strávený pozeraním videí. YouTube prichádza s novým algoritmom, ktorý bude zobrazovať obsah pre používateľov na základe farieb. Bližšie informácie zverejnil portál AndroidPolice.

Nový algoritmus na platforme YouTube

Jeden z najlepších systémov na zobrazovanie odporúčaných videí má jednoznačne platforma TikTok. Silnou konkurenciou pre čínsku platformu je však YouTube, ktorý má na svojich krátkych videách (Shorts) taktiež veľmi dobre premyslený algoritmus na odporúčaný obsah.

Aj bežné dlhšie videá na domovskej obrazovke sú v aplikácii selektované podľa histórie vyhľadávania a histórie sledovaných videí. Niekoľko používateľov už však zachytilo aj nový systém na platforme YouTube, ktorý usporiada videá na domovskej stránke podľa základnej farby titulnej fotografie (thumbnailu) na videu.

Nastavenia algoritmu sa nachádzajú medzi kategóriami nad prvým videom v poradí. Tam si môže používateľ vybrať z troch základných farieb – modrej, červenej alebo zelenej. Na konci zoznamu s kategóriami a filtrami sa zobrazujú všetky tri farebné možnosti. Samotný filter funguje na princípe identifikovania dominantnej farby na titulke. Po aplikovaní filtrov sa síce videá zoradia podľa farieb, no ich obsah a téma sa môžu líšiť.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Špekuluje sa aj o tom, že tento nový spôsob filtrovania videí pomôže zefektívniť zobrazovanie reklám na základe obľúbenej farby používateľa. Bohužiaľ táto funkcia je zatiaľ dostupná len pre limitovaný počet používateľov a stále s istotou nevieme povedať, či sa ju YouTube vôbec rozhodne pridať natrvalo.

Náš tip
Najlepšie mobily do 500 eur | 2024

6.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+