MojAndroid

Samsung bol nedávno obvinený zo spomaľovanie aplikácií. Hovorilo sa, že obmedzuje až 10 000 aplikácií. Firma sa to teraz rozhodla riešiť, a to tak, že vydá aktualizáciu, ktorá umožní používateľom získať kontrolu nad týmto riadením výkonu. Správu prináša portál The Verge.

Samsung dá používateľom do rúk mocnú funkciu

Čoskoro budú môcť používatelia riadiť výkon svojho zariadenia. Podobnú funkciu majú už niektoré vlajkové lode iných výrobcov. Okrem úspory batérie umožní zvýšiť výkon a plynulosť hier alebo aplikácií. U iných výrobcov sa táto funkcia zvykne vyskytovať v Nastaveniach, v časti správy batérie, vzhľadom na to, že táto funkcia priamo ovplyvňuje výdrž batérie.

„Vážime si spätnú väzbu, ktorú dostávame o našich produktoch, a po dôkladnom zvážení plánujeme čoskoro spustiť aktualizáciu softvéru, aby používatelia mohli kontrolovať výkon pri spúšťaní herných aplikácií,“  uviedol hovorca Samsungu Kelly Yeo vo vyhlásení pre The Verge.

Súčasné obmedzenia sa týkali aj najpopulárnejších aplikácií (aj Instagram alebo TikTok), ale aj hier (napr. známy Genshin Impact). Obmedzenia sa vraj netýkajú benchmarkov a kvôli tomu môže ísť o istý spôsob zvýhodňovania. Tak to pochopil Geekbench, ktorý vyradil hneď štyri série vlajkových lodí Samsungu. Konkrétne sa vyradenie týka radov Galaxy S22, S21, S20 a dokonca aj S10.

Samsung Galaxy S22+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Našou prioritou je poskytovať spotrebiteľom ten najlepší mobilný zážitok,“ povedal Yeo. „Služba Game Optimizing Service (GOS) bola navrhnutá tak, aby herným aplikáciám pomohla dosiahnuť skvelý výkon a zároveň efektívne riadiť teplotu zariadenia. GOS nezoptimalizuje výkon neherných aplikácií.“

Samsung však neoznámil ani len približný dátum, kedy by mohol vypustiť spomínanú aktualizáciu.

Náš tip
Veľký návrat HTC? Údajne pripravuje vlajkovú loď

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+