MojAndroid

Aktualizované 30.5.2022

Podľa najnovších informácií bude nová valjková loď HTC Viverse predstavená už počas tohto mesiaca. A to konkrétne 28. júna. Spoločnosť o tom informovala na svojom Facebooku.

Pôvodný článok z 30.5.2022:

Len pár rokov dozadu patrila spoločnosť HTC medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Avšak predajom sa prestalo dariť. Dôvodov bolo viacero, napríklad vysoké ceny zariadení, nedostatočný marketing a podobne. Výrobca má na svedomí niekoľko zaujímavých modelov, ktoré sa zapísali do histórie smartfónov. Či už s operačným systémom Android, alebo predtým s Windows Mobile.

Začiatkom marca tohto roka sa objavili informácie, že HTC po dlhšom čase pripravuje nový smartfón. A nielen taký hocijaký, rovno vlajkovú loď. Portál PhoneArena uvádza, že mal byť predstavený už počas minulého mesiaca, no jeho uvedenie na trh bolo odložené.

Ktorý operátor má najlepšiu ponuku? Štát porovnal ceny za nás, výsledky prekvapia

Android 13 bude vyžadovať podporu technológie vyvinutú spoločnosťou Huawei

FBI radí, ako si máte zabezpečiť svoje Androidy. Toto sú veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť

Konkrétne parametre smartfónu, ktorý HTC plánuje predstaviť, nepoznáme. Avšak vieme, že bude založený na trende “metaverza.” Čo presne to znamená, si momentálne netrúfame povedať. Hovorí sa najmä o tom, že bude podporovať špeciálne aplikácie rozšírenej reality. To znamená, že táto vlajková loď nebude smartfónom pre každého. Pravdepodobne sa oň bude zaujímať len úzka skupina nadšencov.  Otázkou zostáva aj cena a dostupnosť pripravovanej novinky.

V apríli tohto roka HTC zaznamenalo tržby na úrovni len 7 miliónov dolárov, čo je najmenej od roku 2002, kedy spoločnosť vznikla. A vyzerá to tak, že z biedy ich nevytrhne ani tento smartfón. Chcelo by to niečo zaujímavejšie, určené pre masy.

Veľký návrat HTC? Údajne pripravuje vlajkovú loď

5.3.2022

Spoločnosť HTC, ktorá kedysi dominovala trhu so smartfónmi, sa aj napriek neúspechom nevzdáva. Podľa portálu The Verge tento rok v apríli príde s vlajkovým smartfónom, ktorý naskočí na nový trend zvaný metaverzum.

Správa o pripravovanej novinke pochádza od Charlesa Huanga, generálneho manažéra HTC pre ázijsko-pacifický región. Podrobnosti o smartfóne, vrátane špecifikácii a na akých trhoch sa bude predávať, nezverejnil. Uviedol len, že pôjde o špičkový smartfón s nešpecifikovanými „metaverse“ funkciami.

Prvý pokus spoločnosti vytvoriť zariadenie, ktoré sa bude točiť okolo horúceho trendu digitálneho sveta, sme mohli vidieť niekoľko rokov dozadu. Séria blockchainových smartfónov Exodus ponúkala  prístup k decentralizovaným aplikáciám v blockchainových sieťach, extrémne zabezpečenie a offline peňaženku pre digitálny majetok a kryptomeny. No ako sa dalo očakávať, tieto špecializované telefóny výrobcovi nepriniesli návrat medzi špičku.

HTC je vo svete VR a AR veľkým hráčom

HTC Viverse
HTC Viverse | Zdroj: TheVerge.com

Smartfón nejakým spôsobom prepojený s metaverzom taktiež pravdepodobne nepriláka obrovské masy používateľov. No aspoň sa viac hodí do portfólia spoločnosti, ktorá sa vo svete virtuálnej reality pohybuje už nejaký ten čas. Na MWC 2022 dokonca predstavila koncept „Viverse“ – metaverzného projektu, ktorý má spájať VR, XR, 5G, blockchainovú technológiu, NFT a ďalšie do novej, futuristickej platformy.

Náš tip
Motorola edge 20 je smartfón, ktorý nás neprestáva prekvapovať. Za super cenu toho ponúka naozaj veľa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+