MojAndroid

Motorola edge 20 patrí medzi najlepšie smartfóny v cene do 350 eur. Ponúka veľmi zaujímavé parametre, ktoré často vidíme len v podstatne drahších modeloch vyšších tried. Medzi hlavné ťaháky patrí fotoaparát s rozlíšením 108 megapixelov, 144 Hz displej, atraktívny tenký dizajn, ale aj výkon, ktorým sa v konkurencii rozhodne nestratí.

Výkon, ktorý ocenia aj hráči

Výkon zabezpečuje čipset Qualcomm Snapdragon 778 5G, ktorý je vyrobený moderným 6 nm výrobným procesom.  Vďaka grafickému jadru Adreno 642L si s ním bez problémov zahráte aj náročné hry.

Motorola edge 20 displej
Motorola edge 20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vysoký výkon sa prejaví aj v každodennej práci so smartfónom. Prechádzanie menu je maximálne plynulé, aplikácie sa otvárajú rýchlo a nikde nič neseká. Skvelý pocit z rýchlosti je podčiarknutý displejom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, čo smartfónu Motorola edge 20 ešte viac pridáva na pocite plynulosti. Ak ste displej s takto vysokou obnovovacou frekvenciou nevyskúšali, mali by ste tak určite urobiť.

Skvelý 144 Hz OLED displej a atraktívny dizajn

Ide o 6,7-palcový OLED panel s pestrými farbami a Full HD+ rozlíšením. Obraz je jemný, poskytuje skvelú čiernu a samozrejmosťou je aj podpora HDR10+. OLED panel je to najmodernejšie, čo v telefóne môžete mať. Ponúka skvelé farby a vďaka tomu, že jednotlivé pixely svietia samostatne, pri čiernej farbe ich dokáže úplne vypnúť, čím šetrí batériu.

Motorola edge 20 displej
144 Hz OLED displej v plnej kráse | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ponúka výborný jas, bezproblémovú čitateľnosť na priamom slnku a príkladné pozorovacie uhly. Čerešničkou na torte je obnovovacia frekvencia 144 Hz, vďaka čomu je obraz maximálne plynulý.

Displej výborne sadne do celkového dizajnu modelu Motorola edge 20. Vďaka tenkým rámikom pôsobí predná strana moderne, no najväčším tromfom je hrúbka smartfónu, ktorá je len 7 milimetrov. Celkový dizajn je podčiarknutý hrubým rámom okolo zariadenia, vďaka ktorému si ho len tak ľahko nespletiete.

Spoľahlivá zostava fotoaparátov

Kompromisy sa nerobili ani pri pohľade na fotoaparát. Vzadu sa nachádzajú tri snímače, pričom žiadny z nich nie je zbytočný a každý si výborne plní svoju úlohu. Ultra-širokouhlý objektív má rozlíšenie 16 megapixelov a uhol záberu 119 stupňov.

Doplnený je o teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou obrazu. V tejto cenovej kategórii je teleobjektív skôr výnimkou, takže zaň dávame Motorole výrazný plusový bod.

Motorola edge 20 fotoaparat
Motorola edge 20 a jej fotoaparáty | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Hlavnou hviezdou je ale 108-megapixelový hlavný snímač so svetelnosťou f/1.9. Vytvára veľmi pekné snímky cez deň, ale aj v noci. Dokáže spojiť až 9 pixelov do jedného, čím vytvorí fotografiu s rozlíšením 12 megapixelov. Vďaka tomu dokážu jednotlivé pixely v noci zachytiť viac svetla, čo vedie k detailnejšej fotografii s menším množstvom šumu. A presne toto chceme.

Bez týchto funkcií by to tiež nešlo

Potešia však aj ďalšie detaily, ako napríklad skvelý snímač odtlačkov prstov na boku smartfónu či rýchle nabíjanie s výkonom 30 W. A áno, nabíjací adaptér dostanete priamo v balení, čo už v dnešnej dobe vôbec nie je štandardom.

Motorola edge 20 displej
Motorola edge 20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Motorola edge 20 podporuje aj siete 5G, takže je pripravená aj na časy, kedy bude 5G na Slovensku bežným štandardom. A tie časy sa nezadržateľne blížia, pretože operátori svoje siete neustále rozširujú.

4.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+