MojAndroid

Sociálna sieť Instagram upravila možnosť nastaviť si minimálny časový limit na používanie sociálnej siete. Ešte nedávno bolo možné nastaviť limit 15 minút denne, teraz sa tento čas zvýšil na 30 minút. Informáciu priniesol portál GizChina.

Zvýšenie denného limitu pravdepodobne súvisí s poklesom denných používateľov

Túto špeciálnu funkciu zaviedla služba ešte v roku 2018 vo vybraných regiónoch. Používatelia si vďaka nej mohli nastaviť časový limit, po ktorom budú dostávať upozornenia s pripomenutím, že majú presmerovať svoju pozornosť z používania služby na iné aktivity. Funkciou chcel Instagram smerovať svojich používateľov k zdravšiemu životnému štýlu.

Denné limity používania Instagramu | Zdroj: GizChina.com

Predtým bol minimálny časový limit 15 alebo dokonca 10 minút denne, teraz sa zvýšil na až 30 minút. K dispozícii sú tiež ďalšie možnosti. Napríklad možnosť používať aplikáciu až 3 hodiny bez pripomienok alebo ich vôbec nezapínať. Nie je prekvapením, že zmena nastavení prichádza len pár týždňov po tom, čo spoločnosť Meta (vlastník Instagramu) po prvý raz v histórii ohlásila pokles denných používateľov.

Je tak veľmi pravdepodobne, že takýmto jednoduchým opatrením má podnik v úmysle opäť zvýšiť počet svojich denných používateľov. Uvidí sa, či spoločnosť podnikne aj ďalšie kroky na úpravu iných nástrojov, ktoré sú navrhnuté tak, aby znížil závislosť používateľov od jej služieb. Spokojnosť akcionárov je pre spoločnosť Meta asi prednejšia než zdravý životný štýl jej používateľov.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Sporenie a investovanie v mobile? Je to možné? | Smart Banka 2022

 

 

26.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+