MojAndroid

Populárna funkcia krátkych videoklipov Reels v službe Instagram by mala čoskoro prejsť zásadným vylepšením. Podľa portálu PhoneArena by sa mala predlžiť ich dĺžka o pol minúty.

Časový limit Reels sa zvýši na 90 sekúnd

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní službu Instagram, si je vedomá rastúcej popularity vertikálnych krátkych videí na sociálnych sieťach. Hlavný podiel na tom má jej konkurencia v podobe TikToku. Funkcia Reels, ktorá používateľom umožňuje vytvárať krátke videoklipy, bola pre Instagram vytvorená v roku 2020 práve podľa vzoru TikToku, ktorého popularita už vtedy exponenciálne rástla.

Momentálne si môžete pri vytváraní videoklipov Reels vybrať z troch dĺžok sekvencie. Najkratšia má 15 sekúnd, potom je tu 30-sekundová možnosť a posledná a najdlhšia možnosť ponúka dĺžku až 60 sekúnd. Zdá sa, že ani takto dlhé videoklipy používateľom podľa služby nestačia. Už čoskoro by sa dĺžka poslednej možnosti mala predlžiť o polovicu.

Alessandro Paluzzi, populárny leaker a reverzný inžinier na Twitteri, zistil v kóde aplikácie, že platforma Instagram sa pripravuje na zavedenie 90-sekundového limitu pre Reels. Ten nahradí súčasných maximálnych 60 sekúnd. Paluzzi, ktorý využíva svoje schopností mobilného vývojára pre reverzné inžinierstvo aplikácie Instagram, sa už viackrát v minulosti nemýlil pri odhaľovaní nových funkcií, takže je táto informácia veľmi dôveryhodná.

Otázne je, ako na zvýšenie limitu dĺžky Reels zareagujú používatelia. Tí síce určite ocenia možnosť vytvárať dlhšie videá, ale často samí kvôli úspore času uprednostňujú pri prezeraní skôr kratšie videá. Najpopulárnejšie príspevky konkurenčnej služby TikTok majú napríklad menej ako minútu, rovnako ako krátke videá YouTube Shorts. 

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Warcraft sa už tento rok dočká mobilnej verzie pre Android
6.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+