MojAndroid

Málokto si dnes už pamätá časy, keď medzi príspevkami sledovaných ľudí na Instagrame nebola reklama. Spoločnosti Facebook, ktorá službu Instagram vlastní, sa napriek tomu zdá počet reklám v tejto službe nízky. Podľa portálu TheVerge jej bude viac a dokonca aj v krátkych videách Reels.

Reklamy v Reels budú môcť mať dĺžku až pol minúty

Krátke niekoľkosekundové videá Reels sú kópiou populárnej čínskej služby TikTok. Ich tvorcovia sa v nich snažia zaujať iných používateľov nejakým kreatívnym nápadom. Poslúžiť im k tomu môže aj hudba a rôzne efekty, ktorými môžu video v dĺžke 15 až 30 sekúnd vylepšiť.

Spoločnosť tvrdí, že začne testovať reklamy vo svojej kópii TikToku najprv v Indii, Brazílii, Nemecku a Austrálii. V nasledujúcich mesiacoch by sa potom mali objaviť aj v ďalších regiónoch. Reklamy môžu mať dĺžku až 30 sekúnd, rovnako ako samotné Reels. Mali by vyzerať podobne ako tie, ktoré v súčasnosti vidíte v Príbehoch (Stories).

Reels reklamy | Foto: TheVerge.com

Budú zobrazované vo vertikálnej polohe a roztiahnuté na celú obrazovku. Na rozdiel od reklám v Príbehoch ich však môžu ľudia v službe Reels komentovať, lajkovať, prezerať, ukladať, zdieľať a preskakovať. A samozrejme otvoriť oficiálnu stránku produktu, ktorý reklamy propagujú.

Príbehy v službe Facebook sa dočkajú reklamných nálepiek

Spoločnosť tiež ukázala podobu svojich nových reklamných nálepiek pre Príbehy na Facebooku, ktoré budú v najbližších týždňoch testované vybranými inzerentmi a autormi. Facebook ich oznámil ešte minulý mesiac s tým, že takéto nálepky pôsobia roztomilo a zvyšujú šancu, že na nich používateľ klikne za účelom nákupu produktu priamo z aplikácie.

Nálepky Facebook | Foto: TheVerge.com

Zvýšenie množstva reklám nie je ničím prekvapivým, pretože podnikanie Facebooku je na nich založené. V prípade videí Reels je ale nepravdepodobne, že sa v nich objaví možnosť nákupu priamo z aplikácie ešte pred plnou integráciou reklám. Šéf Instagramu Adam Mosseri dokonca poznamenal, že s touto funkciou ešte v januári nebol úplne spokojný.

The app was not found in the store. :-(
Náš tip
Battlefield sa dočká verzie pre smartfóny a tablety

 

 

24.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+