MojAndroid

Populárna herná séria Warcraft by sa už čoskoro mala objaviť aj displejoch mobilných zariadení. Podľa portálu AndroidCentral by sme sa jej mobilnej verzie pre Android a iOS mali dočkať už tento rok.

Mobilný Warcraft by mohol byť alternatívou populárnemu Pokémon GO

Herná séria Warcraft má svoj pôvod ešte v 90. rokoch, kedy bola vydaná prvá realtime stratégia z tohto fantasy prostredia, kde proti sebe bojujú ľudia, elfovia a orkovia.. Tá sa neskôr dočkala dvoch pokračovaní a ešte úspešnejšej MMORPG onliny hry World of Warcraft. Na motívy hry bol v roku 2018 dokonca natočený film s rozpočtom 160 miliónov dolárov

Orkovia vo svete Warcraftu | Zdroj: AndroidCentral.com

Vývojárske štúdio Blizzard Entertament, ktoré by mal čoskoro kúpiť americký softvérový gigant Microsoft za 69 miliárd dolárov, tento týždeň oznámilo novú hru z populárneho sveta Warcraftu. Nepôjde však o nástupcu realtime stratégie Warcraft 3 a MMORPG hry World of Warcraft. Podľa portálu AndroidCentral má byť nová hra určená pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android a iOS.

V oficiálnych obchodoch týchto systémov sa dokonca objaví už tento rok. .Bohužiaľ vývojárske štúdio nezverejnilo žiadne detaily. Nie je tak potvrdené, aký typ hry môžeme očakávať. Špekuluje sa však, že Blizzard chystá hru na báze rozšírenej reality, ako je populárny Pokémon GO. Údajne má ale Blizzard vo vývoji hneď niekoľko mobilných hier a titul postavený na rozšírenej realite by mal byť iba jedným z nich.

Náš tip
WhatsApp: Neobmedzené zálohovanie na Google Disk pravdepodobne skončí

 

 

6.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+