MojAndroid

O tom, že sociálna sieť Instagram plánuje zaviesť určitú formu predplatného či platieb, vieme už dlhšie. Donedávna ale nebolo jasné, akým štýlom to uchopí. Portál Engadget teraz informoval o tom, že tvorcovia už môžu vybraný obsah ponúkať za poplatok. Presnejšie, za mesačné predplatné.

Tvorcovia teda môžu zdieľať obsah, ktorý je určený len pre predplatiteľov. Ide o krátke videá (Reels) a fotografie. Takýto obsah je aj patrične označený fialovou farbou a korunkou, aby bol od ostatného obsahu jasne odlíšený.

Okrem toho prichádza aj ďalšia novinka. Influenceri si môžu vytvárať skupinové čety, v ktorých môže byť naraz až 30 predplatiteľov, ktorí navzájom diskutujú. Táto novinka je zaujímavá aj z pohľadu, že dokáže používateľov dlhšie udržať na Instagrame. A presne o to tejto sociálnej sieti ide. Čím dlhšie, tým lepšie.

Fanúšikovia budú mať prístup k špeciálnej záložke na domovskej obrazovke tvorcu, kde nájdu platený obsah. Funkcia je momentálne dostupná pre používateľov z USA, tvorcom povoľuje nastaviť si mesačné predplatné až do výšky 100 dolárov. Testovanie začalo už v januári. Kedy sa dostane aj na Slovensko, zatiaľ nevieme.

Instagram už nie je úplne zadarmo. Spustil testovaciu fázu predplatného

21.1.2022

Minulý rok sa na internete začali objavovať správy o tom, že Instagram ponúkne tvorcom možnosť zarobiť si pomocou sociálnej siete aj inak ako prostredníctvom spoluprác. Konkrétne išlo o funkciu predplatného, ktorá sa teraz podľa portálu Phone Arena dostáva do testovacej fázy.

Predplatitelia získajú prístup k exkluzívnemu obsahu

Novinka bude fungovať nasledovne: v hornej časti profilu sa zobrazí tlačidlo Odoberať, pomocou ktorého získate prístup k exkluzívnych príbehom, živým vysielaniam a odznakom, samozrejme za mesačný poplatok. Ten sa môže pohybovať od 0,99 do 99,99 dolárov, pričom o jeho výške rozhoduje tvorca, nie Instagram.

Instagram predplatné
Možnosť Odoberať na Instagrame | Zdroj: business.instagram.com/

Čo sa týka samotného obsahu špeciálne vytvoreného pre odoberateľov, opäť závisí na tvorcovi, koľko príspevkov vybraným fanúšikom venuje. Odznaky však získajú predplatitelia všetkých influencerov rovnaké. Konkrétne pôjde o malú fialovú korunku, ktorá sa zobrazí pri vašom mene, ak sa rozhodnete komentovať príspevok podporovaného tvorcu.

Instagram predplatné
Špeciálny obsah pre predplatiteľov | Zdroj: business.instagram.com/

Funkciu na začiatok dostalo možnosť otestovať desať populárnych influencerov zo Spojených štátov a čoskoro sa vraj pridajú ďalší. O globálnej dostupnosti predplatného Instagram zatiaľ neinformoval, no očakáva sa, že v najbližších mesiacoch sa rozšíri do celého sveta.

Meta novinku zatiaľ ponúka bez poplatkov

Minimálne do roku 2023 pôjdu všetky peniaze od fanúšikov priamo tvorcom. To znamená, že spoločnosť Meta si za túto službu momentálne nebude účtovať žiadne poplatky. Okrem toho uvádza, že v neustálej snahe podporovať tvorcov v budúcnosti vytvorí ešte viac nástrojov, ktoré im umožnia bližšie sa spojiť so svojim publikom, dokonca aj „mimo platformu“ (možno v metaverze?).

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Falošná súťaž na Instagrame: Slovensko nerozdáva iPhone 13 zadarmo!

18.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+