MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung sa v aktualizáciách svojich smartfónoch v posledných rokov výrazne zlepšila, ale napriek tomu zaznievajú hlasy, že by to mohlo byť lepšie. Podľa portálu AndroidAuthority tento týždeň prisľúbila rýchlejšie aktualizácie od budúceho roku, kedy by mal vyjsť systém Android 14.

One UI 5.0 bol zatiaľ najrýchlejšie distribuovanou aktualizáciou v histórií Samsungu

Google vydal Android 13 15. augusta a prvá aktualizácia s nadstavbou One UI 5.0 od Samsungu, ktorá je postavená na tejto verzii systému,  bola distribuovaná pre modely Galaxy S22 24. októbra. To znamená o dva mesiace a takmer desať dní neskôr. Od tohto momentu bolo aktualizovaných viacero ďalších zariadení tohto výrobcu.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Môže sa to zdať pridlho, ale distribúcia One UI 5.0 tak bola pre Samsung najrýchlejšia v jeho histórií aktualizácií. Kórejská spoločnosť sa navyše snažila pokryť čo najviac zariadení a nezostať len pri niekoľkých tohtoročných vlajkových lodiach a strednej triede, ktorú vydala pred pár mesiacmi.. Na budúci rok chce aktualizácie urýchliť ešte výraznejšie.

S Androidom 14 sa aktualizácie ešte urýchlia

Samsung tento týždeň v Južnej Kórei zverejnil príspevok, v ktorom sa chváli tým, ako rýchlo sa podarilo dostať One UI 5.0 do čo najväčšieho počtu zariadení. Zároveň zákazníkov uistil, že jeho cieľom je priniesť budúce verzie One UI ešte rýchlejšie a na viac zariadení súčasne. Týkať by sa to malo verzie nadstavby, ktorá bude postavená na systéme Android 14. Ten spoločnosť Google uvoľní pravdepodobne v septembri budúceho roku.

Z toho, čo sme tento rok videli, sú aktualizácie softvéru konečne pre Samsung prioritou. Z jedného z najhorších  Android OEM výrobcov, pokiaľ ide o aktualizácie, sa v priebehu niekoľkých rokov zmenil na jeden z najlepších. Samozrejme aktualizácie Samsungu nikdy nebudú okamžite ako v prípade Pixelov a smartfónov Apple iPhone. Systém Android totiž vyvíja spoločnosť Google, takže tretie strany musia vždy počkať na uvoľnenie novej verzie.

Náš tip
WhatsApp vylepší vytváranie videí a pridá vyhľadávanie biznis kontaktov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+