MojAndroid

Populárna komunikačná aplikácia WhatsApp si pre svojich používateľov pripravila dve nové vylepšenia. Prvé poteší každého, kto cez túto službu natáča a následne posiela videá. Druhé vylepšenie je určené hlavne pre biznis používateľov.

Natáčanie videí bude jednoduchšie

WhatsApp štandardne umožňuje vytvárať a posielať druhým používateľom fotografie a videá až do veľkosti 2 GB. Portál WABetaInto si v beta verzii aplikácie pre Android s číselným označením 2.22.21.8 teraz všimol, že WhatsApp pracuje na mierne upravenom rozhraní fotoaparátu pre svoju Android aplikáciu.

V súčasnosti, ak otvoríte vstavané rozhranie fotoaparátu aplikácie, tak sa vám zobrazí tlačidlo spúšte spolu s prepínačom na selfie fotoaparát a tlačidlom pre vstup do galérie. Tlačidlo na prepínanie blesku sa nachádza v pravom hornom rohu. Problém je, že ak chcete natočiť video, musíte dlho stlačiť spúšť. V niektorých situáciách to môže byť príliš ťažkopádne, pretože pri snímaní videa musíte neustále držať spúšť.

Zdá sa, že WhatsApp sa snaží tento nedostatok zmeniť pridaním špeciálneho režimu videa, ku ktorému je možné pristupovať potiahnutím prstu doprava po hľadáčiku. Spúšť už následne nebudete musieť držať stlačenú. Ďalšou výhodou tohto režimu je, že umožňuje prepínanie medzi zadným a selfie fotoaparátom počas nahrávania videa. Samozrejme aj naďalej môžete natáčať videá v režime fotografie dlhým stlačením spúšte.

Vyhľadávanie kontaktov na firmy priamo v aplikácii WhatsApp

Ďalšiu novú funkciu oznámila spoločnosť Meta, ktorá službu WhatsApp vlastní, na svojich oficiálnych stránkach. Bude smerovať hlavne na biznis používateľov, ktorí museli doteraz vyhľadať kontakty na firmy externe.  Komunikačná platforma  preto spúšťa funkciu Business Search, čo je v podstate vyhľadávanie firiem priamo v aplikácii.

Funkcia Business Search | Zdroj: https://about.fb.com

Kontakt na firmu dokonca ponúka jej zobrazenie na mape. Môžete si ho dohľadať cez kategórie a samozrejme nechýba vyhľadávanie cez priame zadanie textu. Meta uvádza, že na začiatku tu nebudú všetky spoločnosti, ale mali by ste  dohľadať tie väčšie. Časom sa zrejme dočkáme postupného rozširovania. Je tu samozrejme podmienka, že firma musí používať WhatsApp Business.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip3 5G dostáva systém Android 13

 

20.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+