MojAndroid

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní sociálnu sieť Facebook, dostala pokutu 37,5 milióna dolárov kvôli problémom so súkromím používateľov. Téme sa venoval portál Axios.

Sociálna sieť svojich používateľov sledovala bez toho, aby o tom vedeli, prípadne sledovanie povolili. Ochrana súkromia na sociálnych sieťach je veľkou témou a prakticky neexistuje žiadna, ktorá by sa im nevyhla. Facebook je v tomto smere jasným lídrom. V minulosti čelil niekoľkým škandálom, tým najznámejším je Cambridge Analytica, v rámci ktorého dostal pokutu 5 miliárd dolárov.

Ďalšie, aj keď menšie pokuty, ktoré spoločnosť dostala, sa taktiež týkali najmä únikov citlivých používateľských dát. Len nedávno sme informovali o ďalšom prípade, ktorý opäť nie je pre Facebook najpozitívnejší. Týkal sa tínedžerky, ktorá úmyselne potratila, pričom zverejnená bola jej komunikácia.

Facebook sledoval používateľov aj napriek vypnutej lokalizácii

Vráťme sa ale späť k aktuálnemu problému a ďalšej pokute. Facebook používal IP adresy na určovanie polohy používateľov. A to aj napriek tomu, že mali služby určovania vypnuté, informoval Bloomberg Law. Išlo najmä o používateľov z USA, ktorí sociálnu sieť používali v období od 30.1.2015 do 18.4.2018 a ktorí si vypli lokalizačné služby pre Facebook. Bez ohľadu na to, či používali smartfóny s operačným systémom Android alebo iOS. Výška pokuty by už mala byť definitívna, definitívne je aj to, že ju bude musieť spoločnosť Meta zaplatiť.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 Ultra dostane 200 MP fotoaparát a obrovský snímač odtlačkov prstov
24.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+