MojAndroid

Juhokórejský Samsung nedávno po viac ako pol roku od predstavenia uviedol na trh svoj prvý skladací smartfón Galaxy Fold. Zariadenie so 7,3-palcovým ohybným Infinity Flex displejom sa skladá na polovičnú veľkosť vertikálne, čím sa z mini tabletu stane klasický smartfón.

Server TheVerge informuje, že budúca generácia Galaxy Fold by mohla mať inú formu skladania. Naznačuje to koncept, ktorý Samsung predviedol na svojej vývojárskej konferencii.

Konkurencia pre Motorolu Razr

Na videách predstavený koncept nepočíta s mini tabletom skladajúcim sa na smartfón, ale skôr so smartfónom, ktorý sa zloží na kompaktnejšiu veľkosť. Klasický širokouhlý displej sa bude ohýbať horizontálne. Tým konštrukcia pripomína staršie mobilné telefóny véčkovej konštrukcie. Práve túto filozofiu sa chystá čoskoro oživiť chystaný smartfón Motorola Razr, ktorý bude odkazovať na legendárne mobily tejto značky.

Tento úplne nový form faktor, ktorý momentálne skúmame, sa nielen ľahko zmestí do vrecka, ale tiež zmení spôsob používania telefónu.

 Hyesoon Jeong, šéf Samsung R&D group

Samsung Galaxy Fold 2 animácia

Nové grafické rozhranie

Hovoriť o špecifikáciách takého smartfónu momentálne môžeme len v špekulatívnej rovine. Displej má na videu dieru pre selfie kameru na podobnom mieste ako Samsung Galaxy Note 10. Vzhľadom k form faktoru by sa jeho uhlopriečka pohybovala medzi 6 a 7 palcami. Pre takéto zariadenie by samozrejme musel byť upravený aj systém.

Ako priekopníci v skladacích smartfónoch chápeme, že každý inovatívny form faktor si vyžaduje rovnako inovatívne používateľské prostredie.

Hyesoon Jeong, šéf Samsung R&D group

Nevyhnutnosťou bude upráva grafickej nadstavby One UI, tak ako to Samsung urobil v prvej generácii Galaxy Fold. Samsung momentálne pracuje na One UI 2.0, ktoré má priniesť nové ikonky, animácie, prehľadnejšie zobrazovanie informácií a jednoduchšie ovládanie jednou rukou.

Náš tip
Oplatí sa používať Samsung Galaxy Note 8 v roku 2019?
4.11.2019

+