MojAndroid

Ak povieme, že Samsung je momentálne v oblasti aktualizácií Android smartfónov jednotka, určite nebudeme klamať. Spoločnosť sa o svoje modely stará príkladne. Pravidelne dostávajú bezpečnostné záplaty a novšie zariadenia majú sľúbenú aj poriadne dlhú podporu, vrátane aktualizácií na nové verzie operačného systému Android.

Samsung Galaxy S9: Podpore je oficiálne koniec

Ako už býva zvykom, staršie zariadenia pomaly ale isto podporu stratia. Tentokrát sa to týka obľúbených vlajkových lodí Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus, ktoré boli predstavené v marci 2018 s operačným systémom Android 8.0 Oreo.

Poslednou veľkou aktualizáciou pre tieto modely bol Android 10, na ktorom bežia doteraz. Android 10 dostali 1.4.2021. V rovnakom mesiaci minulého roka sme tiež informovali o tom, že séria Galaxy S9 prechádza z mesačných na štvrťročné bezpečnostné aktualizácie.

V prípade Samsungu to znamená, že ešte dostanú 4 posledné aktualizácie a ich softvérová podpora bude ukončená približne o rok. A práve toto sa teraz stalo. Poslednou aktualizáciou smartfónov Samsung Galaxy S9 bola tá z marca tohto roka. Výrobca na svojich stránkach už tieto modely medzi podporovanými neuvádza.

Vlastníte Samsung Galaxy S9? Čo s ním?

Veríme, že ani v roku 2022 vôbec nie je utrpením používať tieto modely. Stále majú čo ponúknuť. Či už veľmi pekný displej s vysokým rozlíšením, kvalitnú vodoodolnú konštrukciu, zaujímavý fotoaparát alebo stále plne zabezpečený systém s minuloročným Androidom.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE môže byť skvelou náhradou | Zdroj: Miroslav Schwamberg

To, že výrobca ukončil softvérovú podporu, neznamená, že tieto zariadenia prestanú byť funkčné. Stále ich môžete bez problémov používať. Ale keďže už žiadnu aktualizáciu nedostanú, pomaly bude potrebné popozerať sa po novšom modeli. Najmä z hľadiska bezpečnosti, pretože ich úroveň zabezpečenia bude neustále klesať.

Náš tip
Skladacie Samsungy dostanú v Európe nové označenie. Zmizne písmeno “Z”
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+