MojAndroid

Samsung sa v niektorých európskych krajinách rozhodol pre výraznú zmenu. Svoje skladacie smartfóny, ktoré nazýva Z Fold a Z Flip, teraz premenuje. Písmeno “Z” z názvu zmizne. Pravdepodobne takto reaguje na ruskú agresiu na Ukrajine, informoval portál mspoweruser.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť Samsung však oficiálne neoznámila, prečo sa rozhodla pre túto pomerne výraznú zmenu. Na tému sme sa opýtali aj slovenského zastúpenia spoločnosti, no vyjadrenie zatiaľ neexistuje. Z tohto dôvodu to vyzerá tak, že u nás nenastane žiadna zmena. Zatiaľ. Pre pripomenutie, písmeno “Z” reprezentuje ruskú armádu.

Niektoré zdroje spomínajú, že spoločnosť už mení dizajn predajných balení, ktoré tak prídu o písmeno Z. V niektorých európskych krajinách sa teda budeme stretávať so smartfónmi Samsung Galaxy Flip3 a Samsung Galaxy Fold3. Práve prvý Fold v názve písmeno Z Nemal, neskôr sa výrobca rozhodol, že takto “obranduje” všetky svoje skladacie modely, aby boli ľahšie rozpoznateľné.

Náš tip
Hráč PUBG vystrieľaľ vlastnú rodinu. Spôsobujú hry násilie?

30.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+