MojAndroid

Spoločnosť Samsung nezožala za fotoaparáty svojich tohtoročných vlajkových lodí takú pochvalu, ako to bolo u minulých generácií. Fotoaparát Samsungu Galaxy S20 Ultra sa v odbornom teste portálu DxOMark umiestnil až na 6. mieste. Momentálne mu patrí dokonca 7. miesto. A Samsung Galaxy S20+ dnes dokonca skončil s celkovým skóre 118 bodov až za minuloročnými modelmi.

Samsung Galaxy S20+ DxOMark skóre

Dobré širokouhlé snímky a slabé detaily pri zoome

Za fotografie získal Samsung Galaxy S20+ skóre 127 bodov. Portál ocenil presnú expozíciu a to dokonca aj pri slabšom osvetlení. Ďalej široký dynamický rozsah alebo živé a príjemné farby. Potešia aj dobré detaily v exteriéroch a excelentný širokouhlý snímač. Čo už ale nepoteší, je viditeľný šum a to hlavne v interiéroch pri slabšom svetle. Pri dlhšom zoome strácajú fotografie detaily. Nepoteší ani podexpozícia nočných snímkov bez blesku.

Dobré ostrenie a horšia stabilizácia videa

Za video dostal Galaxy S20+ skóre 100 bodov. Plusom je presná expozícia snímaného objektu pri všetkých podmienkach. Video má ďalej živé a príjemné farby, rýchle a spoľahlivé automatické ostrenie alebo dobre renderované textúry. Mínusom je ale opäť viditeľný šum v interiéroch pri slabom svetle. Ďalej rôzne viditeľné artefakty alebo mierne obmedzený dynamický rozsah. Taktiež stabilizácia obrazu má svoje medzery a zaslúžila by si vylepšiť.

Samsung Galaxy S20+ predbehli aj minuloročné čínske modely

Samsung Galaxy S20+ patrí v teste DxOMark 10. miesto. Okrem vyššieho modelu Galaxy S20 Ultra a tohtoročných vlajkových lodí ho predbehli aj tri minuloročne čínske smartfóny. Honor V30 Pro, Huawei Mate 30 Pro a Xiaomi Mi Note 10 boli dokonca predstavené pred viac ako pol rokom. Prvá trojka rebríčku DxOMark patrí taktiež čínskym výrobcom. Konkrétne smartfónu Huawei P40 Pro so 128 bodmi, Honor 30 Pro+ so 125 bodmi a Oppo Find X2 Pro so 124 bodmi.

Ako dopadol Samsung Galaxy S20+ v našom slepom fototeste?

Fotoaparát Samsung Galaxy S20+ sme nedávno porovnali v slepom fototeste s fotoaparátom Huawei P40 Pro, ktorému patrí 1. miesto DxOMark. Fotografie oboch modelov porovnávali naši čitatelia bez toho, aby vedeli, ktorému modelu patria. Výsledok 6: 2 bol skoro jednoznačný v prospech Samsung Galaxy S20+. Ako je to možne? Samsung produkuje viac presaturované fotografie, ktoré bežnému oku viac lahodia. Huawei P40 Pro sa snaží zobraziť scénu s realistickejšími a chladnejšími farbami.

Pokiaľ hľadáte nový mobil, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom aj výber najlepších smartfónov značky Samsung, Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eur, s cenou do 250 eur a za cenu do 300 eur. Tiež sme v ňom vybrali najlepšie bluetooth slúchadla dostupné na našom trhu.

Náš tip
Huawei môže s USA spolupracovať na vývoji 5G. Nastal očakávaný zvrat?

 

11.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+